Meble.com.pl - komfort na miarę

Meble Smart marki Meble VOX. Fot. Archiwum

Jakie biurko do pokoju dziecka? - ciekawe propozycje

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 cze 2014 18:53 (aktualizacja: 12 cze 2014 07:54)

Wybór funkcjonalnego biurka do pokoju ucznia nie jest zadaniem prostym. Zatem czym powinniśmy się kierować przy urządzaniu pokoju do nauki naszej dorastającej pociechy?

To co determinuje współczesne meble do nauki dla dzieci można zamknąć w kilku prostych słowach. Najważniejsze cechy i zalety to funkcjonalność, trwałość, bezpieczeństwo oraz ciekawy design. Z tym, że funkcjonalność mebli i ich długowieczność, rozumiana jest nie tylko jako odpowiednio długi okres eksploatacji mebla, ale również możliwość użytkowania go przez różne grupy wiekowe. Tu wyraźnie widać dążenie projektantów do tworzenia mebli, które mogą zmieniać się wraz z rozwojem dziecka. Mówiąc prościej meble powinny być projektowane tak, aby przewidzieć sposób ich późniejszego użytkowania przez nieco starsze dzieci i w szybki sposób dostosować je do rozwoju i nowych umiejętności.

Równie ważne jest, aby biurko miało wiele rozwiązań, które będą umożliwiały praktyczne korzystanie z niego. Ważna jest też funkcjonalność i mobilność mebli np. to czy blat biurka można przystosować do wzrostu dziecka, a szuflady i szafki pomieszczą wszystkie rzeczy nastolatka, tj. książki, płyty czy przybory szkolne. 

Do zakupu powinna zachęcić też możliwość przystosowania mebla do użytku 2 osób. Ponadto, obecnie wielu uczniów korzysta z komputerów, drukarek oraz innego sprzętu biurowego, które zabierają sporo przestrzeni roboczej biurka. Dużo lepszym rozwiązaniem jest rozbudowanie mebla za pomocą różnego typu nadstawek, na których postawimy wykorzystywane przez dzieci przedmioty.

Ważnym elementem funkcjonalnego biurka są wysuwane, pojemne półki. Dobrze, jeśli mają one praktyczne przegrody, dzięki którym szkolne przybory będą zawsze na swoim miejscu.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA