Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Studio Prestige/Max Kuchnie

Jakie krzesła będą pasowały do otwartej kuchni?

  • Autor: bm
  • 07 gru 2017 22:28 (aktualizacja: 08 gru 2017 10:43)

Moda na otwartą kuchnię powoduje, że stylistyka krzeseł typowo kuchennych niespecjalnie różni się od tych dziennych. Bardzo często też poszukujemy siedzisk do strefy "przejściowej", która może mieć postać wysokiego barku oddzielającego aneks kuchenny od salonu, wyspy lub półwyspu, przy którym również spożywamy posiłki.

W nowoczesnych wnętrzach granica między kuchnią a częścią dzienną mieszkania coraz częściej zaciera się, dlatego krzesła, które postawimy przy jadalnianym stole mogą być dopasowane zarówno do strefy kuchennej, jak i do reszty pomieszczenia. Podczas gdy do baru lub wysokiej wyspy doskonale pasują typowo barowe wysokie krzesła i hockery, do stołu warto dobrać krzesła o standardowej wysokości.

Strefa "graniczna", oddzielająca część kuchenną od dziennej, to miejsce, które warto wyróżnić, stosując meble o ciekawym, nawet lekko ekstrawaganckim designie. Ustawienie tutaj designerskich siedzisk pozwoli na zaakcentowanie granicy między strefami funkcjonalnymi, a jednocześnie będzie ciekawym elementem kreującym styl wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA