Meble.com.pl - komfort na miarę

Podstawową zaletą kuchni w stylu minimalistycznym jest to, że łatwo w niej utrzymać porządek. Pomagają w tym także lakierowane powierzchnie, które szybko można umyć. Kuchnia "Z7". Fot. Zajc Kuchnie

Jakie meble do kuchni? To będzie teraz modne!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 sty 2015 08:14 (aktualizacja: 12 sty 2015 08:24)

Dominującym trendem w meblach kuchennych w roku 2015 pozostanie minimalizm, królujące zaś dekory to wszelkiego rodzaju rysunki drewna.

Zmienność trendów jest ich największym mankamentem. Czy warto więc przy wyborze mebli kuchennych kierować się wskazówkami designerów, jeśli mogą się one niebawem zmienić o 180 stopni? Jak zaaranżować wnętrze, aby nie było „trendy” tylko przez jeden sezon? Najlepiej sięgnąć do rozwiązań nieśmiertelnych, czyli takich, które tak naprawdę nigdy nie wychodzą z mody. Nawet najbardziej designerskie kolory z czasem odchodzą w zapomnienie, dlatego dużo bezpieczniej jest zdecydować się na dekory imitujące rysunek drewna. 

Taką prostą, minimalistyczną kuchnię zawsze można urozmaicić poprzez efektowne połączenie materiałów i kolorów. Dekory imitujące drewno doskonale łączą się z frontami laminowanymi, lakierowanymi, a także wykonanymi z połyskującego akrylu. 

Drugi z ważnych trendów obserwowanych już w od kilku lat, a który pozostanie modny również w tym roku, to high gloss. Polacy wciąż bardzo chętnie wybierają powierzchnie mebli gładkie, lakierowane na wysoki połysk. Niezależnie od obowiązujących trendów, stylów, kolorów i wzorów wprowadzanych w meblach kuchennych, jedno pozostaje niezmienne - meble kuchenne mają być nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale przede wszystkim funkcjonalne. Należy zadbać o odpowiednią ilość pojemnych szafek i szuflad, czyli miejsc, w których zmieścimy to wszystko, co jest potrzebne do codziennej pracy w kuchni. 

 

WASZE KOMENTARZE (4) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA