Meble.com.pl - komfort na miarę

"Pampa" marki Schiffini. Fot. Schiffini.

Jakie szafki i półki wybrać do kuchni nowoczesnej

  • Autor: uk
  • 15 maj 2014 09:16 (aktualizacja: 16 maj 2014 08:16)

Kuchnia kojarzy się najczęściej z "zamkniętymi" meblami - kompleksowymi bryłami szafek górnych i dolnych. Nowoczesna kuchnia nie musi jednak być aż tak "pozamykana"!

Obok trendu promującego meble kuchenne w "super nowoczesnej" stylistyce, w której nie ma miejsca na jakiekolwiek "prześwity", a całość jawi się jako "układ brył", istnieje też trend lansujący kuchnie wizualnie lżejsze. 

 Co sprawia, że geometryczne bryły kuchennych szafek górnych i dolnych wydają się bardziej przyjazne i przytulne? Otóż, cześć klientów lubi, kiedy w nowoczesnej kuchni znajdzie się miejsce na półki i półeczki. "Otwarte" szafki wprowadzają do wnętrza pewną dynamikę i ruch. Innymi słowy, urozmaicają "klockowatą" monotonię "zamkniętych" szafek.

"Otwarte" szafki i półki tworzące niekiedy ścianę regału w kuchni, nie muszą stanowić z resztą mebli linearnego ciągu. Ciekawym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju regały-nadstawki na blaty i na wyspy kuchenne. Same wyspy kuchenne mogą być zresztą wyposażone w otwarte półki lub w witryny podświetlone LED-ami. Wówczas wizualnie "pływają" jak gdyby były oderwane od podłogi. 

Często półki i regały w kuchni charakteryzują się kontrastową do reszty mebli kolorystyką. Efekt ten podkreśla dodatkową funkcjonalność mebli. Widzimy to na przykładzie m.in. prezentowanej w naszej galerii kuchni marki Schiffini (pomarańczowa nadstawka nad blat). 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA