Meble.com.pl - komfort na miarę

"Montana" firmy Paged Meble. Fot. Paged Meble.

Jasne drewno w salonie - przegląd mebli modułowych

  • Autor: uk
  • 17 marz 2014 13:47 (aktualizacja: 24 marz 2014 07:01)

Nowoczesne zestawy modułowe przeznaczone do salonu dobrze prezentują się w jasnych kolorach i wzorach nawiązujących do naturalnego drewna.

Prosta, geometryczna forma, przeszklone szafki, podświetlone szklane półki - oto wyróżniki modnych mebli modułowych. A to jeszcze nie wszystko. Jeśli dodamy do tego jasny wzór drewnopodobny bądż okleinę naturalną z widocznym naturalnym usłojeniem drewna, uzyskamy efekt mebli lekkich wizualnie i delikatnie nawiązujących do stylistyki skandynawskiej. Dotyczy to zwłaszcza modeli o chłodnym, odcieniu drewna, w którym nie brakuje tonacji szarości. 

Modne są równiez meble w okleinie imitującej "ciosane deski', co wzmaga efekt naturalności.

Z kolei meble prezentujące się w okleinie naturalnej lub drewnopodobnej o jasnym, ciepłym odcieniu kojarzą się ze stylistyką kolonialną. Wrażenie to potęguje wyrazisty rysunek usłojenia - dość szerokie regularne linie. Przykładem takiego rozwiązania jest zestaw "Oleo" firmy Klose w naturalnej okleinie bukowej. W tym przypadku widzimy nie tylko usłojenie, lecz także jak gdyby efekt "przecierki". Kolorystyka mebli jest nierówna. 

Jasny, ciepły odcień drewna prezentuje też zestaw mebli modułowych "Montana" firmy Paged. Meble są wykończone naturalna okleiną dębową. I, co ciekawe, widzimy tutaj  "duży" wzór drewna o szerokich "pasach" na frontach bezuchwtowych. Dzięki temu całość wykreowana jest na dość masywne, geometryczne bryły, w których główną rolę estetyczną pełni właśnie wzór naturalnego drewna. 

Powodzeniem cieszą się także meble modułowe charakteryzujące się odważnymi, niesymetrycznymi pionowymi połączeniami wzorów drewna. Tego rodzaju estetykę prezentuje zestaw "Fado" firmy Forte. Interesujący efekt daje też zestawienie okleiny jasnego drewna z bielą w połysku, jak ma to miejsce w zestawie "Atrium" firmy Forte. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA