Meble.com.pl - komfort na miarę

Zestaw wypoczynkowy "Arezzo" (Bizzarto) z regulowanym zagłówkiem, który umożliwia przyjęcie najwygodniejszej pozycji podczas czytania. Fot. Bizzarto

Kącik do czytania – nie tylko na chłodne wieczory

  • Autor: Beata Michalik
  • 21 kwi 2014 08:19 (aktualizacja: 21 kwi 2014 08:35)

Macie swoje ulubione miejsce do czytania? Chociaż wiosenna pogoda raczej nie sprzyja siedzeniu w domu, zawsze warto mieć swój cichy kącik, w którym odpoczniemy z książką w ręku.

Zagłębianie się w lekturę wymaga odpowiedniej oprawy, niezależnie od tego, czy jest to kąt kanapy, fotel, szezlong czy...po prostu łóżko. Dobre oświetlenie, wygodne oparcie to podstawa. Czasem przydaje się bliskość regału z książkami czy podręcznego stolika, na który można odłożyć na chwilę książkę czy gazetę, ale też postawić kubek z herbatą. Warto pomyśleć o meblu, którego funkcjonalności zwiększają komfor siedzenia i który możemy np. przy pomocy pilota rozłożyć do pozycji niemalże leżącej.

Idealnym rozwiązaniem są narożniki, gdzie można przyjąć naprawdę wygodna pozycję. Albo sofy z tzw. otomaną, czyli komfortowym miejscem do leżenia. Nie mniej ważne są ergonomiczne podłokietniki i odpowiednio szerokie siedziska. Ale niekoniecznie – projektanci mają czasem zupełnie „odlotowe” pomysły. Dla amatorów nieco mocniejszych wrażeń proponujemy siedzisko – chuśtawkę „Bubble Chair”, zaprojektowaną przez Eero Aarnio – na pewno spodoba się nie tylko najmłodszym czytelnikom.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA