Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia "New Vintage" Fabryka Wnętrz. Fot. Fabryka Wnętrz

Klasyczne kuchnie bogato zdobione - 20 propozycji

  • Autor: kh
  • 12 cze 2014 15:09 (aktualizacja: 13 cze 2014 07:57)

Elementy dekoracyjne - pilastry, frezy, ozdobne okucia, witraże... w kuchniach stylizowanych i klasycznych wykorzystywane są chętnie i często.

Klasyczne i stylizowane meble kuchenne wprowadzają do wnętrz niepowtarzalną atmosferę. Spokojne, stonowane, przywodzą na myśl urok zamożnych, wygodnych domów na sielskiej prowincji. Choć projektowane w tej stylistyce kolekcje niekiedy znacznie różnią się od siebie, niektóre elementy zawsze mają podobne. Wśród stosowanych najczęściej barw przeważają te imitujące naturalne, ciepłe drewno – wiśni, czereśni, dębu, a także odcienie miedzi, złamanej bieli, kremy, beże i brązy. Uzupełniane są one złoceniami, mosiądzem i patyną.

Nieodzownym elementem dekoracyjnym kolekcji mebli klasycznych jest duża liczba akcesoriów i drobiazgów budujących atmosferę przytulności i iście domowego ciepła. Stojaki na wino, pilastry, kolumny, listwy wieńczące szafki, frezy, zewnętrzne ozdobne zawiasy i stylizowane uchwyty, a w końcu także ozdobna ceramika ustawiona na półkach i w witrynach, pozornie niedbale porzucona ściereczka pasująca do zasłon i tapicerki krzeseł, dzbanki i wazony z kwiatami – wszystko to odpowiednio podkreślone ciepłym, subtelnym oświetleniem tworzy wrażenie wyrafinowanej, ale jednocześnie kameralnej i ustronnej oazy bezpieczeństwa i dostatku.

Osoby wybierające kuchnie w tym stylu często decydują się na witryny w szafkach wiszących. Chętnie projektują sobie również kredensy. Takie rozwiązania podkreślają charakter kuchni. Znacznie częściej niż w meblach nowoczesnych pojawiają się tu relingi na ścianie z różnego rodzaju koszyczkami, haczykami na których można zawiesić dekoracyjne drobiazgi.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA