Meble.com.pl - komfort na miarę

Duży pokój w mieszkaniu lubi zdecydowane barwy. Różowa sofa doskonale współgra z etnicznymi wzorami poduszek i dywanu. Jeśli odcień różu na sofie jest bardzo intensywny możemy uczynić ją jedynym, tak charakterystycznym meblem, zaś całą resztę wyposażenia skomponować w neutralnych kolorach. Fot. Debenhams

Kobieca sofa. Postaw na róż i fiolet!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 26 wrz 2014 07:19

Odcieni różu jest wiele, od mocnych amarantów i zdecydowanej purpury, po delikatne pudrowe pastele i tonacje łososiowe. Bez różnicy jaki odcień wybierzemy, z pewnością sofa w różowym kolorze będzie absolutnym hitem w salonie każdej kobiety.

Kolor różowy jest na tyle specyficzny, że albo się go lubi, albo nienawidzi. Nie ma się zazwyczaj do niego uczuć pośrednich. Pudrowe odcienie różu wybierają najczęściej osoby o spokojnym usposobieniu, zaś te zdecydowane desenie - osoby odważne i przebojowe. 

Jeszcze niedawno kolor różowy we wnętrzach uważany był za kiczowaty i bez wyrazu. Na szczęście dziś znacznie częściej kojarzy się z przebojową barwą i coraz chętniej stosowany jest w aranżacjach. Jednym z ciekawych zastosowań tej barwy jest wybór sofy w kolorze różowym. Po taki mebel z pewnością chętniej sięgną kobiety niż mężczyźni, jednak jedno jest pewne - będzie on absolutnym przebojem w salonie i będzie zwracał na siebie uwagę. 

Do salonów w romantycznym stylu, gdzie ustawione są jasne meble o widocznej strukturze drewna bardziej będą pasowały sofy w delikatnym, pastelowym odcieniu różu. Wśród ciemnych mebli z pewnością ładnie wyróżni się sofa o zdecydowanym, purpurowym kolorze. Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza klimat nowoczesności, wystarczy połączyć różową sofę z kolorem szarym. Zarówno barwą ściany czy też skromnym dodatkiem w postaci szarej poduszki. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA