Meble.com.pl - komfort na miarę

"Koochy", projekt - Karim Rashid, producent: Zanotta. Fot. Zanotta.

Kobiece kształty sof i foteli. Oto kuszące propozycje

  • Autor: uk
  • 24 cze 2014 10:58 (aktualizacja: 26 cze 2014 08:16)

Wydaje się, że w salonach "goszczą" przede wszystkim sofy i fotele o prostej, geometrycznej formie i o wyraźnie zaznaczonych liniach. A jednak, na szczęście, nie zawsze! Tym razem - kobiecość górą!

Sofy i fotele prezentujące bryły o organicznej, miękkiej i łagodnej formie wprowadzają zupełnie inną atmosferę do wnętrza. Podkreślają tak istotne walory natury jak właśnie "płynność" linii, zaokrąglenia, łagodne przechodzenie jednego elementu w drugi.

Niektóre z mebli wypoczynkowych są tak "organiczne" w swojej stylistyce, że wręcz nawiązują wprost do naturalnych form, tj. kamienie polne, otoczaki ("Display System marki Casamania, "Cipria" marki Edra, czy też modele firmy Brühl).

Jednocześnie modele o stylistyce organicznej często są minimalistyczne, czyli pozbawione dodatkowych elementów dekoracyjnych, tj. guziki, przeszycia, pikowanie. Często charakteryzują się prostotą przejawiającą się w bryle wyglądającej jak "odlana" z jednej formy. Oparcie sofy czy fotela tworzy z podłokietnikami komfortową "misę".

W tym przypadku nie ma jakichkolwiek podziałów na mniejsze i większe części jednej sofy, poduch, oparć, siedzisk itp. Przykładem takiego mebla jest m.in. "Koochy" firmy Zanotta, zaprojektowana przes Karima Rashida. Atutem tej sofy jest również intensywny czerwony kolor, podkreślający "kobiecą" formę mebla. 

Nawet jeśli pojawiają się przeszycia dzielące wizualnie sofę na "mniejsze" elementy, to tylko zwiększa efekt organicznej stylistyki. Można zobaczyć to na przykładzie sofy "Flora" marki Dizajno.

"Kobieca" stylistyka mebli wypoczynkowych przejawia się też w oparciach w formie rozłożonego wachlarza, w falistej linii oparcia oraz w delikatnych "wygięciaciach" podłokietników. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA