Meble.com.pl - komfort na miarę

"Viva", Fuksja&Blue Line firmy Istikbal Meble. Fot. Istikbal Meble

Kolor rządzi w salonie!

  • Autor: Agnieszka Błachowska
  • 07 lip 2014 11:17 (aktualizacja: 17 lip 2014 08:21)

Jednocześnie najprostsza i najtrudniejsza metoda osiągnięcia oszałamiającego efektu we wnętrzu to użycie koloru. Intensywną barwę może mieć kanapa, komoda, dywan czy ściana - zobaczcie, jak diametralnie może to zmienić wygląd salonu.

Wszyscy, którzy odrzucają możliwość zamieszkiwania w neutralnej, aż do przesady bezpiecznej atmosferze, wykreowanej przez bezbarwne, jakby przezroczyste sprzęty i meble, na pewno zainteresują się i zainspirują naszą fotograficzną galerią. Prezentujemy meble i aranżacje, które dzięki zastosowanym w nich intensywnym kolorom dodają wnętrzom pozytywnej energii i indywidualnego charakteru.

Nasycone, intensywne barwy, które chyba najczęściej obecnie pojawiają się „solo” na dużych meblowych powierzchniach to błękity, granaty, turkusy i zielenie. Dużą i zasłużoną popularnością cieszą się też odcienie koloru żółtego, fioletowego, a nawet różowego i – koniecznie trzeba wymienić ten kolor – limonki.

W wielu wnętrzach mocne kolory są zestawiane ze sobą w duetach. Takie „pary” pojawiają się zarówno w zestawach mebli tapicerowanych, jak też w meblach skrzyniowych – komodach, meblościankach, meblach RTV itp. Często wybierane duety opierają się na połączeniu mocnej barwy, np. czerwonej lub turkusowej, z białą, szarą lub kremową. Nie brak również zestawień takich, jak amarantowy i niebieski, żółty i granatowy lub błękitny, żółty i zielony.

Jeśli ktoś nie może się zdecydować na jeden lub dwa intensywne akcenty kolorystyczne we wnętrzu, może przemyśleć wybór mebla, tapety lub dywanu itp. w wielobarwne pasy, paski, paseczki. – Przykłady tego typu również pokazujemy w naszej galerii zdjęć.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA