Meble.com.pl - komfort na miarę

Przydymioną szaro-beżową kolorystykę sofy przełamują turkusowe poduszki. Mocniejsze akcenty kolorystyczne ożywiają aranżację, nadają jej wyrazistszy charakter. Projekt: Joanna Morkowska-Saj. Fot. Bartosz Jarosz

Kolor w salonie. Modne meble w szarościach

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 lis 2016 13:00 (aktualizacja: 25 lis 2016 11:22)

Przez lata zarzucano im wiele: pospolite, bezbarwne, nudne i pochmurne. Mimo to, niewzruszone słowami krytyki, w wielkim stylu powróciły na salony. Dosłownie. Od kilku sezonów, wszystkie odcienie szarości - bo o nich mowa - królują w aranżacji wnętrz.

Barwy pomiędzy czernią a bielą doceniane są przede wszystkim za harmonijność i uniwersalizm, ponieważ bardzo dobrze łączą się z innymi kolorami. Stanowią idealne tło dla wyrazistych dodatków i pstrokatych wzorów. Z czernią tworzą duet nowoczesny i minimalistyczny, z bielą zaś – przytulny i nieco romantyczny. Co jeszcze sprawia, że tak dobrze czujemy się w pomieszczeniach, w których dominuje szary? Kolor ten pozwala się wyciszyć i odnaleźć wewnętrzną równowagę. Wśród docierającego na co dzień natłoku informacji, trudno o szukanie harmonii w innym miejscu, niż własne cztery kąty.

Dzięki swoim „kojącym właściwościom”, szary sprawdzi się szczególnie w salonie i sypialni. Dodatki w tym kolorze dodadzą jasnym wnętrzom nowoczesnego szyku. Tak neutralny odcień pozwala na nieograniczoną zabawę fakturami.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA