Narożnik Barcelona firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

Narożnik Barcelona firmy Wajnert Meble. Fot. Wajnert Meble

  • Autor: mg
  • 19 marz 2018 11:54 (aktualizacja: 29 marz 2018 09:13)

Kolory w modnym wnętrzu - meble do salonu, sypialni i kuchni

Kolory, które zostały zastosowane we wnętrzu, wpływają na nasze samopoczucie. Rok 2018 ma należeć do energetycznych, odważnych barw. Co więcej, powinniśmy znaleźć dla nich miejsce w każdym pomieszczeniu - salonie, sypialni czy kuchni.

Czytaj też: Jak powinien wyglądać modny salon w 2018 roku?

W 2018 roku we wnętrzach znacznie odważniej mają się pojawiać zdecydowane, energetyczne kolory. Zapowiedzią tego trendu było już ogłoszenie przez Instytut Pantone kolorem sezonu zjawiskowego Ultra Violet.  Na tego typu kolorystykę powinny otworzyć się wszystkie wnętrza - poczynając od salonów, poprzez sypialnie, a na kuchniach kończąc. To wyzwanie rzucone powszechnym do tej pory bielom, szarościom i wybarwieniom drewna. Kolor ma podkreślać osobowość i indywidualizm właściciela domu. Kolorowe sofy czy fotele to wybór dla zwolenników odważnych rozwiązań. Z kolei osoby o bardziej zachowawczym podejściu do aranżacji wnętrz mogą sięgnąć po dodatki dekoracyjne (np. w postaci poduszek na meblach tapicerowanych) lub przykuwające wzrok wstawki w szafach, regałach czy komodach.

W salonach kolor pojawia się głównie w postaci mebli tapicerowanych - sof, narożników i foteli. Szeroki wybór dostępnych tapicerek pozwala na dobranie kolorystyki mebla do indywidualnych gustów. Niekiedy można skorzystać z pokrowców, które dają możliwość zmiany koloru mebla co sezon. Dobrym sposobem na ożywienie wnętrza jest też skorzystanie z kolorowych poduszek dekoracyjnych.

W przypadku szafek, witryn czy komód kolory pojawiają się zwykle w postaci pojedynczych akcentów - frontów szuflad, blatów, dekoracyjnych akcentów, cokołów. W zestawieniu z dekorami drewnianymi prezentują się one niezwykle atrakcyjnie, łącząc w wyrafinowany sposób klasykę z nowoczesnością. Dwukolorowe meble dynamizują przestrzeń, sprawiają, że jest pełna pozytywnej energii i ciekawych pomysłów.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce