Zestaw Catania z oferty sieci salonów Agata. Fot. Agata

  • Autor: mg
  • 12 lis 2017 19:17 (aktualizacja: 15 lis 2017 09:31)

Kolorystyczny hit 2018 - zobacz piękne meble, które będą modne w przyszłym sezonie

Choć kolor roku 2018 nie został jeszcze oficjalnie wybrany, wiele wskazuje na to, że kolejny sezon upłynie pod znakiem odcienia morskiego. Jak wprowadzić tę barwę do wnętrz? Podajemy kilka praktycznych rad.

Czytaj też: Czarne sofy? Propozycje nie tylko na Helloween!

Rezygnacja ze spokojnych, pastelowych kolorów, łączenie ze sobą intensywnych barw czy wprowadzanie morskich odcieni do wnętrz to tylko niektóre z trendów, które w nadchodzącym roku zagoszczą w naszych domach. Jak wskazują eksperci, żywe barwy w pomieszczeniach znakomicie odzwierciedlają nasz obecny styl życia.

Wprawdzie w 2018 roku trend lekko rozmytych barw z domieszką bieli nie odejdzie całkowicie do lamusa, jednak najmodniejsze wnętrza będą się charakteryzować zdecydowanymi barwami, wśród których prym będzie wiódł kolor morski.
 
Idąc za myślą badaczy z Instytutu Pantone, żywe i zdecydowane barwy są odzwierciedleniem naszego intensywnego stylu życia. Działamy szybciej i żyjemy intensywniej, co przekłada się na nasze upodobania, również w zakresie aranżacji wnętrz. W 2018 roku to mocne i intensywne barwy będą królowały w naszych wnętrzach - potwierdza Natalia Nowak, ekspert aranżacji wnętrz Agata.

Bardzo modnym zestawieniem będzie mariaż koloru morskiego z innymi, intensywnymi barwami. Eksperci radzą, aby wybierając meble w najbardziej rozchwytywanym kolorze sezonu, dodawać im oryginalności za sprawą dodatków w różnych barwach. Klasyką gatunku będzie połączenie morskiego z szarym, mniej oczywistym wyborem może wydawać się np. żółty, który równie doskonale prezentuje się w towarzystwie charakterystycznego niebieskiego.

Jeśli w aranżacji wnętrz nie boisz się mocnych akcentów, idealna może okazać się sofa lub fotel w intensywnym, kontrastowym odcieniu. Dla tych, którzy zarówno w życiu, jak i w urządzaniu mieszkania są bardziej zachowawczy, dobrym rozwiązaniem będzie inwestycja w dodatki w najmodniejszym kolorze sezonu - twierdzi Natalia Nowak.

Nie ma chyba bardziej klasycznego połączenia niż biel i jasne drewno. Właśnie takie aranżacje najlepiej nadają się do implementacji trendów kolorystycznych. Morski dywan czy krzesło z charakterystycznym akcentem mogą sprawić, że znane nam wnętrze nabierze nowego życia.


 
 


 
 
 
 


 


WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

    • minia, 2017-11-13 12:33:52
    Ekstra, bardzo lubię takie odcienie niebieskiegi, zwłaszcza błękit i morski. Oglądałam ostatnio we flori meble taką kanapę i zastanawiałam się nad jej zakupem, ale teraz skoro ma to być hit to oczywiście, że ją sobie kupię tym bardziej,że doskonale ozywi mi pokój.

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce