Meble.com.pl - komfort na miarę

Włoska firma AltaModa oferuje meble z nutką humoru. Komoda - nie dość, że kolorowa, to jeszcze z kwiatowymi uchwytami. Fot. Archiwum

Komoda może zaskoczyć! Oto oferta oryginalnych modeli

  • Autor: uk
  • 06 maj 2014 12:36 (aktualizacja: 09 maj 2014 09:09)

Komoda to jeden z najbardziej uroczych mebli, często kojarzących się ze stylem dawnych epok. Oto różnowodne wariacje na temat stylizowanych komód!

Do salonu czy też sypialni warto dodać szczyptę "nostalgii". Styl komody może nawiązywać do wzornictwa romantycznej Prowansji, do wiejskiego, "przetartego" uroku mebli angielskich i francuskich. W tym przypadku istotną rolę dekoracyjną odgrywa nie tylko forma mebla o delikatnie falistych liniach, "pękata" lub zdobna m.in. w rzeźbione listwy dolne i inne elementy. 

Czesto bardzo istotnym elementem dekoracyjnym komód stylizowanych są fronty i malowane na nich motywy florystyczne, czy też roślinne, utrzymane w lekkiej, pastelowej tonacji kolorystycznej. 

Ciekawym pomysłem są również malowane na frontach leśne lub ogrodowe ptaki w naturalnej kolorystyce. Tego rodzaju motywy zazwyczaj prezentowane są na tle frontów wybarwionych na biało, ecru, na kolor gołębioszary, błękitny lub jasnoróżowy. 

Uwagę przyciągają również komody stanowiące nietypowe połączenie klasycznej formy i nowoczesnego wykończenia w wysokim połysku, zaakcentowanym przez intensywny, energetyzujący kolor, np. czerwony, pomarańczowy, fioletowy. 

Warto zwrócić uwagę na komodę firmy Grange, o wzorze na frontach przypominającym strój arlekina zszyty z biało-czarnych rombów. 

Jeśli chodzi o uchwyty, to tutaj jest duże pole do popisu - uchwyty mogą być porcelanowe w formie kwiatów, porcelanowe malowane, mosiężne o wymyślnym kształcie.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA