Meble.com.pl - komfort na miarę

Kosz Samba do szafki pod zlewem. Z praktycznymi pokrywkami. Fot. Peka

Kosz w kuchni. Sposoby na wygodną segregację

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 sty 2015 08:31 (aktualizacja: 26 sty 2015 08:09)

Przygotowywanie posiłków to kreatywne i ciekawe zajęcie. Jednak zawsze obok wyśmienitych dań produkujemy przy tym sporo odpadów. Niezbędnym elementem kuchni jest więc miejsce, gdzie możemy nasze „produkty uboczne” uprzątnąć. Mowa oczywiście o koszach na śmieci.

Najczęściej wybieraną szafką, w której umieszczamy kosz na śmieci jest szafka zlewozmywakowa. Jest to dobry wybór, ponieważ właśnie przy zlewozmywaku wykonujemy najwięcej „brudnych” czynności – wyjmowanie produktów z opakowań, oczyszczanie mięs i warzyw itp. Jeśli będziemy w domu sortować odpady, to warto o miejscu na kosz na śmieci pomyśleć już na etapie projektowania kuchni. Do wyboru jest wiele opcji, od szafek otwieranych tradycyjnie na bok lub szufladowo z jedną lub dwiema szufladami, po opcję sortownika zintegrowanego z szafką, z własnym systemem otwierania.

Decydując się na szafkę na zawiasach, wybieramy najczęściej najprostsze rozwiązanie, jakim jest wstawienie pojemników do szafki. Nie jest ono jednak najwygodniejszą opcją, dlatego zamiast niej można wybrać sortownik montowany na drzwiczkach. Jest wygodniejszy w użyciu, ponieważ zapewnia łatwiejszy dostęp do kosza, ale najczęściej ma tylko jedną komorę, co w przypadku sortowania odpadów się nie sprawdzi. Do szafki na zawiasach można także wybrać sortownik uchylny, który mocuje się do wewnętrznej części drzwiczek. Często takie sortowniki mają w zestawie pokrywę montowaną w szafce, która może pełnić dodatkowo rolę półki na akcesoria. 

Kolejną propozycją jest szafka zlewozmywakowa otwierana szufladowo. Jest kilka wariantów takich sortowników. Pierwszym jest komplet pojemników wstawianych do istniejącej szuflady, z pokrywami lub bez. Możemy wybrać też kosz z mocowaniem do frontu. Jest to bardzo wygodna opcja, w pełni wykorzystująca potencjał szafki, ponieważ takie kosze oprócz miejsca na odpady posiadają też często pojemniki na detergenty i akcesoria do czyszczenia. Jest to bardzo wygodna opcja, podobnie jak kosze wstawiane do szuflady, ponieważ po otwarciu szafki mamy dostęp do całej jej zawartości. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA