Meble.com.pl - komfort na miarę

Regał modułowy "Como". Fot. BoConcept

Kraina bibliofila

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 sty 2014 12:28

Książki mają nie tylko ogromną wartość kulturową, ale są także prawdziwą ozdobą wnętrz. Jednak jak każdy inny wyjątkowy przedmiot, także książki wymagają specjalnej oprawy. Nie wypada przecież Gombrowicza czy Szekspira „położyć” byle gdzie.

Żyjemy w czasach nowoczesnych technologii. Obrazy na ścianach powoli zastępują płaskie telewizory, a książki są spychane na boczny tor przez komputery. Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nie wyobrażają sobie życia, a nawet dnia bez lektury. Właśnie dzięki takim osobom meble, jakimi są biblioteczki nie odeszły jeszcze do lamusa.

Wolnostojące regały są dobrym miejscem do przechowywania książek. Nie dość, że są pojemne, to jeszcze w ramach zmiany aranżacji wnętrza możemy je dowolnie przestawiać. Jak każdy mebel biblioteczki także mają swój określony styl. Mogą być nowoczesne, minimalistyczne w formie, bądź monumentalne z obłymi kształtami, które przywołują na myśl czasy kolonialne. Biblioteczka nie musi także zawsze stać w gabinecie. Dobrze prezentuje się w każdym miejscu, niezależnie czy jest to przestronny salon, mały pokój dzienny, wąski korytarz czy klimatyczna sypialnia.

Wśród mebli o charakterystycznej, klasycznej stylistyce warto wymienić kolekcję „Firenze” marki Bydgoskie Meble. Do rodziny mebli z tej kolekcji należą niezwykle eleganckie regały, które dostępne są w dwóch wersjach: otwartej oraz przeszklonej. Szkło w biblioteczce jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ chroni książki przed kurzem. Przeszklone meble, w których możemy przechowywać książki znajdziemy także w ofercie firmy Ludwik Styl. Kolekcja „Turin” została wykonana z litego drewna dębowego, a przez ręcznie wykonane szlify, meble z tej serii są niezwykle efektowne. Piękną biblioteczkę z prawdziwego zdarzenia możemy także kupić na specjalnie zamówienie. Dzięki temu będziemy mogli dopasować ją do wystroju wnętrza, a także do ilości posiadanych książek. Piękne biblioteczki na indywidualne zamówienie wykonuje firma Arino House, która specjalizuje się w produkcji mebli klasycznych oraz stylizowanych na wzór angielski.

Dla osób ceniących sobie prostotę i nowoczesne wnętrza, doskonałym rozwiązaniem będą półki modułowe. Takim sposobem można zapełnić całą ścianę, zyskując mnóstwo miejsca na książki oraz wszelkiego rodzaju dekoracje, jednocześnie tworząc w pomieszczeniu centrum do przechowywania. Modułowe zestawy półek oferuje m.in. duńska marka BoConcept. Regał "Como" daje wiele możliwości aranżacyjnych. Jako pojedyńczy element może zostac użyty w niemal każdym pomieszczeniu, zaś połączenie ze sobą kilku modułów pozwala stworzyć dosłownie ścienne dzieło sztuki. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA