Linia nowoczesna mebli Caramella dla dzieci. Fot. Studio Caramella

Linia nowoczesna mebli Caramella dla dzieci. Fot. Studio Caramella

 • Autor: Marta Ustymowicz
 • 05 marz 2014 07:10

Krzesła, pufy i fotele dla dzieci – co wybrać?

Za duży na leżaczek, a za mały na "dorosłe" krzesło. Co wybrać dla dziecka? Mięciutki puf, plastikowy stołeczek czy elegancki fotel w miniaturowej wersji?

Odpowiedniej wielkości krzesełko lub fotel to nie tylko wygoda, ale też ogromna frajda. Dziecięcy pokój powinien być dostosowany do potrzeb mieszkającego w nim dziecka. Małe meble, dopasowane do wzrostu nie tylko są przyjazne w codziennym użytkowaniu, ale też dobrze wpływają na rozwój postawy dziecka.

Dzieci mimo swojej niepohamowanej energii często gdzieś siedzą. Na podłodze – bawiąc się zabawkami, przy stoliku – podczas rysowania, na łóżku – w momencie oglądania bajki. Wybraliśmy kilka ciekawych modeli mebli dziecięcych do siedzenia, od barwnych puf, po fotele w wersji mini.

Puf dobry na wszystko

Puf to specyficzny przedmiot. Ni to mebel, ni zabawka. Z jednej strony jest przydatny, bo można na nim przysiąść lub podłożyć pod nogi. Z drugiej, nie da się na nim oprzeć, ani wygodnie rozsiąść. Do pokoju dziecięcego puf to jednak doskonały wybór. Na rynku jest wiele ciekawych modeli, które nie tylko dostosowane są wielkością do wzrostu małych dzieci, ale także kuszą pięknymi wzorami i kolorami. Takie między innymi są pufy marki Lamps&Co. Kolisty kształt pufa i jego rozmiary (45 cm średnicy i 25 cm wysokości) został tak zaplanowany aby był wygodny dla osób w każdym wieku. Pomyśleliśmy również o tych najmniejszych dzieciach, które raczkują, uczą się siadać czy chodzić. Miękki i przyjemny w dotyku puf jest idealny dla nich ponieważ mogą się na nim wesprzeć stawiając pierwsze kroki. Ponadto pufy są lekkie i dzieci mogą się nimi bawić, a nawet nosić ze sobą po domu – mówi Anna Nawrot z Lamps and Company.

Fotel prawie jak dla dorosłego

Fotel to mebel niezawodny. Dzieci także szybko przekonają się o jego zaletach, bowiem oglądanie książeczki w wygodnym, rozłożystym fotelu będzie na pewno o niebo wygodniejsze niż na twardej podłodze. To, że fotel ma być przeznaczony do pokoju dziecięcego nie oznacza też, że nie może on być elegancki. Firma Studio Caramella, która oferuje gustowne meble dziecięce, w swojej ofercie posiada „uszate” fotele, które wyglądają tak, jakby były zmniejszonymi wersjami dorosłych modeli.

Ciekawym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego będą też malutkie, plastikowe stołeczki, które z lekkością można przenosić i używać również do zabawy. W ofercie firmy IKEA znajdują się różnokolorowe stołki „Mammut”. Dzieci z pewnością pokochają je nie tylko za wygląd, ale i za praktyczność.


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

  • Dulcia , 2018-01-09 13:48:19
  Ja polecam pufy sako czyli takie w kształcie worka. Dziecko może na niej siedzieć ale także leżeć i poczytać książkę. U mnie się sprawdza. Inny fajny model to piłka, już sam kształt to atrakcja.
  bertonihome.com/pufa-sako-blocks.html
  • Dulcia , 2018-01-09 13:48:09
  Ja polecam pufy sako czyli takie w kształcie worka. Dziecko może na niej siedzieć ale także leżeć i poczytać książkę. U mnie się sprawdza. Inny fajny model to piłka, już sam kształt to atrakcja.
  bertonihome.com/pufa-sako-blocks.html

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce