Krzesła z serii Belleville Chair Wood firmy Vitra. Projekt: Ronan & Erwan Bouroullec. Fot. Vitra

Krzesła z serii Belleville Chair Wood firmy Vitra. Projekt: Ronan & Erwan Bouroullec. Fot. Vitra

  • Autor: mg
  • 07 lis 2017 13:10 (aktualizacja: 08 lis 2017 11:03)

Krzesła ze sklejki - design, który potrafi zaskoczyć

Sklejka jest materiałem, który nie wszystkich przekonuje jako element aranżacji wnętrz. Jak duży jest to błąd, przekonują prezentowane przez nas krzesła wykonane właśnie ze sklejki. Ich designerskie kształty będą ozdobą nowoczesnego salonu, kuchni bądź jadalni.

Czytaj też: 10 naprawdę zdumiewających sof

Wbrew pozorom sklejka jest materiałem niezwykle plastycznym i w rękach zręcznego rzemieślnika potrafi przybierać niejednokrotnie zdumiewające kształty. Dlatego wykonywane z niej krzesła cieszą oczy miękkimi liniami i fantazyjnymi formami. Dzięki gięciu i wycinaniu krzesła ze sklejki można dopasować do gustów i potrzeb każdego użytkownika.

Salon, jadalnia, kuchnia... wszędzie tam krzesła ze sklejki znajdują zastosowanie. Ich powierzchnię można pokryć lakierami, dzięki czemu eksponowane są naturalne struktury drewna. Można też malować farbami lub wykańczać okleinami, poszerzając paletę dostępnych kolorów. Żeby zwiększyć wygodę korzystanie z nich, niekiedy siedziska są tapicerowane. Ale i tak ich wzornictwo bazuje na niebanalnym kształcie. 

Warto dodać, że ze względu na wysokie parametry wytrzymałościowe tego typu meble równie dobrze sprawdzą się we wnętrzach mieszkalnych, jak i komercyjnych bądź biurach. 


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce