Meble.com.pl - komfort na miarę

Duży regał na książki, do szczytu którego prowadzi drabina to marzenie niejednego bibliofila. Fot. Huelsta

Książki w domu. Najciekawsze biblioteczki i półki

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 13 maj 2015 13:45 (aktualizacja: 14 maj 2015 08:39)

Mówi się, że dom bez książek, jest jak plaża bez słońca. Nawet jeśli nie czytamy zbyt wiele, warto uwzględnić książki w aranżacji wnętrza, ponieważ mogą one być doskonałą dekoracją.

Książki w domu mogą być bardzo ciekawą dekoracją wnętrza. Szczególnie jeśli oprawimy je w designerską półkę czy też biblioteczkę z prawdziwego zdarzenia. Książki można przechowywać w każdym pomieszczeniu w domu, łącznie z kuchnią i łazienką. Choć w tym drugim pomieszczeniu lepiej, aby ustawione były one za szkłem, ponieważ gorąca para wodna może źle wpływać na papier. Niemniej jednak zapaleni bibliofile ustawiają je nawet w łazience. 

Oczywiście najlepszym miejscem na książki jest salon, tam też zwykle mamy najwięcej miejsca przy i na ścianach. Warto więc zagospodarować je ciekawie, aby salon wyglądał stylowo, ale był jednocześnie funkcjonalny. Ciekawym pomysłem mogą być geometryczne półki, które niczym wąż wiją się po ścianie lub w postaci pojedynczych półeczek o heksagonalnych kształtach. Jeśli mamy dużo miejsca, warto zagospodarować całą ścianę na półki. Dolną część zabudowy można zamknąć frontami, zaś górną pozostawić otwartą. Wówczas znajdzie się miejsce nie tylko na książki, ale i dekoracje.

Poza salonem można wykonać również ciekawe półki przy schodach w domu. Oczywiście, jeśli szerokość klatki schodowej na to pozwala. Jest to przestrzeń, którą ciężko zagospodarować, a chcąc maksymalnie wykorzystać każdą wolną ścianę w domu, półki na książki będą trafionym pomysłem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA