Meble.com.pl - komfort na miarę

Meblościanka Carva ma wiele otwartych półek na książki i zamykaną przestrzeń na telewizor. Fot. Huelsta

Książki w salonie. 15 rewelacyjnych półek i regałów

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 22 marz 2016 10:11 (aktualizacja: 23 marz 2016 08:41)

Książki ożywiają wnętrza. Zapewniają nie tylko intelektualną rozrywkę, ale są również stylową dekoracją. Szczególnie, jeśli stoją na pięknym regale...

Warto puścić wodze fantazji wybierając lub projektując regał na książki. Dzięki temu sprawimy, że będzie to najbardziej wyjątkowy mebel w salonie.

Najbardziej imponująco prezentować się będzie biblioteczka usytuowana na całej ścianie, stanowiąca tło dla reszty salonu. Wybierając ją wcale nie musimy trzymać się sztywno prostej stylistyki, ponieważ regały na książki uwielbiają asymetrię. Półki mogą mieść nierówne wysokości lub też skośne. Wcale nie trzeba jej także wypełniać po brzegi książkami, ponieważ aranżacja złożona z woluminów połączonych z drobnymi bibelotami sprawi, że wnętrze będzie ciekawsze. 

Dla uzyskania większej dynamiki w salonie można wybrać mebel, które ma częściowo zamknięte półki. Tego rodzaju meble mają często specjalnie wydzieloną część telewizyjną, ze specjalną ścianką na której można zawiesić odbiornik. Ciekawym rozwiązaniem jest również regał z przesuwnymi drzwiczkami, za którymi telewizor można ukryć. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA