Meble.com.pl - komfort na miarę

Geometryczne półki są modne i stanowią doskonałe wyposażenie salonu wtedy, kiedy chcemy czymś zaskoczyć - niebanalnym i designerskim. Na zdjęciu kolekcja Seattle. Fot. Kler

Książki w salonie. Takich półek i regałów jeszcze nie widziałeś!

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 06 marz 2015 09:35 (aktualizacja: 09 marz 2015 08:13)

W polskich domach przybywa książek. Chcąc czytać więcej, trzeba też znaleźć miejsce na przechowywanie woluminów. Podpowiadamy, jak sprawić, aby książki nie były tylko intelektualną pożywką, ale też wspaniałą dekoracją.

Pokaźna biblioteczka wymaga sporej opieki, ponieważ na książkach chętnie gromadzi się kurz. Odkurzanie grzbietów suchą miotełką sprawi jedynie, że kurz przerzucimy z jednego miejsca na drugie, zaś wycieranie ich mokrą ściereczką, może się negatywnie odbić na ich wyglądzie i trwałości. Dlatego, jeśli mamy zamiar kupić duży regał na równie dużą ilość książek, warto wybrać taki, który posiada szklane drzwiczki. Małe półki już ich nie wymagają, a dzięki temu możemy pokusić się o nietypowe formy i designerskie rozwiązania.

Książki w salonie mogą być prawdziwą ozdobą. Dzięki fikuśnym półkom o nietypowych kształtach lub wykonanych z ciekawych materiałów, do wnętrza wprowadzimy element nowoczesności, ale także indywidualności. Półki mogą stanowić zarówno przedłużenie kolekcji mebli do salonu, jak też odznaczać się na ich tle. Najmodniejszym rozwiązaniem są dziś otwarte półki w formie foremnych kubików. Można je dowolnie układać na ścianie - jedno na drugim, w jednej równej linii lub w artystycznym nieładzie. Ciekawym rozwiązaniem są także półki, które przypominają kształtem grę w labirynt. Rozciągają się po ścianie niczym wijący się wąż, a książki można układać we wszelkich ich zakamarkach. 

Jeśli lubimy czasem pochwalić się tytułami, jakie zgromadziliśmy w domu, można wybrać półki wyposażone w wewnętrzne oświetlenie. Dzięki niemu z łatwością wydobędziemy piękno grzbietów czy okładek i podkreślimy wartość poszczególnych woluminów. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA