Kuchnia "003" Zajc Kuchnie. Fot. Zajc Kuchnie

  • Autor: kh
  • 01 sie 2014 08:37 (aktualizacja: 01 sie 2014 08:49)

Kuchenna witryna - nowe oblicza kredensu

Przeszklone szafki w kuchni, choć przez wielu uznawane za absolutnie niepraktyczne i niepotrzebne, nadają temu wnętrzu niepowtarzalny klimat. Nie tylko pozwalają pięknie wyeksponować zastawę, ale też potrafią uczynić z kuchni "serce domu".

Przeszklona kuchenna witryna, lub dekoracyjny (i na ogół równie praktyczny) kredens to znak rozpoznawczy wielu klasycznych kuchni. Mebel ten, jak żaden inny pozwala w piękny i efektowny sposób wyeksponować kuchenną zastawę i porcelanowe bibeloty. Dzięki swej dekoracyjności i odwołaniu do tradycji, tworzy w kuchni niepowtarzalną atmosferę rodem z opowieści o szlacheckich dworkach, lub komfortowych wiejskich posiadłościach.

Nie można zapomnieć również o tym, że kuchenna witryna to mebel na wskroś funkcjonalny. Dzięki przeszkleniom pozwala bowiem, nawet dla osoby niezorientowanej, szybko znaleźć potrzebne naczynia i elementy zastawy.

Producenci mebli kuchennych proponują obecnie różne rodzaje witryn i kredensów. Wśród nich nie brakuje oczywiście mebli utrzymanych w klasycznej stylistyce, które ujmują pięknem delikatnych frezów i żłobień, a także blaskiem transparentnego lub tajemniczością matwego szkła. To je przede wszystkim pokazujemy w tej galerii. Jednakże w sklepach meblowych i studiach kuchennych coś dla siebie znajdą również miłośnicy bardziej nowoczesnego i skromnego wzornictwa. A to dlatego, że witryny są opcjonalnie dostępne w wielu kolekcjach minimalistycznych. Przyjmują wówczas (na ogół) postać prostych szafek z przeszklonymi frontami.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce