Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Black Red White

Kuchenna zabudowa na jedną ścianę - rozwiązanie do małych wnętrz

  • Autor: bm
  • 28 gru 2017 21:49

W niewielkich wnętrzach kuchennych, szczególnie tych wąskich, trudnych do aranżacji, sprawdzi się zabudowa kuchenna na jedną ścianę. Takie rozwiązanie będzie pasowało również do aneksów połączonych z salonem - jeśli chcemy, by część kuchenna nie była wyeksponowana.

Zabudowa na jedną ścianę może wyglądać ciekawie i estetycznie, pod warunkiem, że zadbamy o dobór odpowiednich frontów, a także o wysokiej jakości akcesoria meblowe, które pozwolą ukryć te elementy, których nie chcemy eksponować. Tutaj sprawdzą się wszelkiego rodzaju carga i szafki otwierane dotykowo - dzięki takim rozwiązaniom uzyskamy gładkie powierzchnie frontów i efekt "czystości" formy. 

Wszędzie - również i w kuchni - bardzo ważną rolę odgrywają kolory. Nie da się ukryć, że w małych i trudnych do aranżacji pomieszczeniach jest to jeszcze bardziej istotne. Posiadając małą i wąską kuchnię, warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze. Można również zastosować barwy na zasadzie kontrastu i połączyć jasne, pastelowe kolory z ciemniejszymi elementami – w postaci mebli czy dodatków.

Urządzając kuchnię, w której meble ustawione są w jednym rzędzie, warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie położenie poszczególnych sprzętów AGD i stref funkcjonalnych w kuchni. Na pewno będzie to trudniejsze niż np. w przypadku kuchni w kształcie litery L, ale w efekcie uzyskamy ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu wnętrze.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA