Meble.com.pl - komfort na miarę

Eleganckie szafy kryją w sobie nowoczesne AGD. Fot. Toncelli

Kuchenne szafy - inspirujące wnętrza i zewnętrza

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 07 maj 2014 11:32 (aktualizacja: 12 maj 2014 06:58)

Szafa nie zawsze ma swoje miejsce w sypialni. Dzięki wysokim zabudowom można w pomieszczeniu kuchennym stworzyć spiżarnię z prawdziwego zdarzenia.

Projektanci wnętrz lansujący nowoczesne zabudowy kuchenne proponują minimalistyczny wygląd, niemalże całkowicie pozbawiony tradycyjnych szafek. Duża zabudowa, sięgająca od podłogi aż po sam sufit pozwala niewątpliwie na przechowywanie znacznie większej ilości przedmiotów oraz produktów.

Jednocześnie współczesne systemy cargo, w jakie wyposażone są szafy kuchenne dają możliwość lepszej organizacji przestrzeni kuchennej. Umieszczając wysoką szafkę cargo obok lodówki stwarzamy sektor w kuchni, gdzie przechowywane jest jedzenie. Zarówno te świeże, z krótkim terminem przydatności do spożycia, jak i te z długim. Półki cargo umieszczone na wyciągu dają także łatwy dostęp do rzeczy schowanych nawet na samym końcu szafki, a systemy takie jak „Tandem” firmy Peka otwierają się identycznie jak lodówka, wysuwając w tym samym czasie wszystkie półki.

Zabudowana szafa kuchenna może być także zwyczajnym systemem półek, które zamyka się za pomocą drzwi przesuwnych. Podobnie jak szafa w sypialni, jednak z odmiennym przeznaczeniem. Szafy kuchenne dzięki swojej wielkości pozwalają także na mieszanie różnego rodzaju półek. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby jedna część szafy otwierała się niczym lodówka, zaś półki usytuowane na samej górze miały oddzielne drzwiczki frontowe. W szafkach umieszczonych wysoko doskonałym rozwiązaniem są systemy „Aventos” marki Blum, które za pomocą lekkiego naciśnięcia na front unoszą się do góry. Opuścić je można w identyczny sposób, przyciskając jedynie przycisk znajdujący się na brzegu korpusu szafki. To nie tylko praktyczne rozwiązanie, ale i bezpieczne ponieważ drzwiczki podnoszone do góry zmniejszają ryzyko uderzenia się, w momencie kiedy szafka jest otwarta. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA