Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia bez barier - jakie akcesoria warto wybrać

  • Autor:
  • 01 lut 2006 00:00

Odpowiednio dobrane kuchenne akcesoria to klucz do uczynienia tego pomieszczenia przyjaznym i komfortowym.

Wśród dostępnych na rynku akcesoriów kuchennych największą popularnością cieszą się obecnie wszelkie propozycje odciążające kręgosłup użytkownika. Klienci najczęściej wybierają głębokie szuflady z pełnym wysuwem i hamulcami, systemy rolet oraz szafki żaluzjowe. Maksymalne wykorzystanie trudno dostępnej przestrzeni zapewniają kosze typu cargo i magic corner, szerokie zastosowanie w kuchni znajdują również relingi oraz systemy prowadnic stołowych. Wiele osób decyduje się na zakup samodomykających się szuflad, podnośników klapowych i drzwiczek meblowych, standardem stało się też oświetlenie powierzchni roboczej, instalowane bezpośrednio pod szafkami.

W ostatnich latach na polskim rynku pojawiło się wiele firm, które oferują podobne akcesoria meblowe. Poszczególne oferty różnią się ceną i jakością produktów, nie stać nas jednak na eksperymenty i zakup podobnego towaru w różnych firmach – mówi Robert Lisiecki, stolarz współpracujący z pracownią projektową Nasciturus Design. – Szukamy dobrych rozwiązań do momentu, gdy trafimy na wyrób, który zaspakaja oczekiwania nasze i klienta. Na tym etapie zaprzestajemy dalszych eksperymentów i trzymamy się sprawdzonego produktu.

Rola projektanta

Wymogi ergonomii warto uwzględnić już na etapie projektowania, ponieważ opracowanie kilku koncepcji projektu jest mniej kosztowne od późniejszego wprowadzania poprawek. W niektórych sytuacjach rady projektantów wnętrz co do wyposażenia kuchni mogą jednak okazać się niewystarczające, ponieważ nie zawsze autor projektu jest jego głównym wykonawcą. Z racji tego, że jesteśmy pracownią projektową, nie proponujemy klientom rozwiązań jednego producenta – mówi Katarzyna Koszałka z pracowni projektowej MDesign. – Dzieje się tak, ponieważ często nie jesteśmy w stanie oszacować, czy dane rozwiązanie będzie miało szansę zaistnieć w budżecie końcowym, czy też nie. Jednakże niektóre elementy wyposażenia dodatkowego uwzględniamy już podczas prac nad projektem.

Jako pracownia projektująca wnętrza Nasciturus Design nie śledzi na bieżąco rynku akcesoriów meblowych. Pracownicy firmy polegają na opinii i doświadczeniu współpracujących z nią stolarzy. Najczęściej wybieramy produkty firmy Blum – sprawdzone, niezawodne, wysokiej jakości prowadnice, zawiasy, złącza meblowe i odbojniki gazowe. Jako uzupełnienie oferty podstawowej stosujemy akcesoria firmy Hettich, korzystamy też z oświetlenia firm Brilux i TCo. Trading Company – mówi Agnieszka Komorowska-Różycka. Równie często projektanci sięgają po kosze wysuwne typu cargo, obrotowe i magic cornery  z oferty firm Magari i Rejs oraz produkty firmy Ami Polska. Meble, które projektujemy mają najczęściej formę kubiczną i minimalistyczną. Z tego względu najczęściej proponujemy klientom zawiasy odpychające do systemu „clic-clack”, które w tego typu meblach znajdują najlepsze zastosowanie – dodaje Agnieszka Komorowska-Różycka.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA