Meble.com.pl - komfort na miarę

Aranżacja prezentuje się bardzo lekko wizualnie. Jedną ze ścian urozmaica jedynie okap kuchenny oraz dwie półki zamontowane na wspornikach. Fot. Nobilia

Kuchnia bez górnych szafek. Najciekawsze rozwiązania!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 14 sty 2015 08:50 (aktualizacja: 15 sty 2015 08:34)

Pomysłów na niestandardową i atrakcyjną aranżację wnętrz kuchennych jest wiele. Jednym z nich jest urządzenie jej bez górnych szafek. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń, którą możemy ciekawie wykorzystać, a nasza kuchnia nabiera interesującego wyglądu.

Projektanci coraz chętniej rezygnują z tradycyjnej zabudowy ścian w kuchni. Górnej powierzchni na ogół przypisują funkcję typowo dekoracyjną, dzięki temu wnętrze kuchni zyskuje domową, przytulną atmosferę. Jakie są najciekawsze "zamienniki" szafek górnych?

Dekoracyjny okap, obraz, praktyczna półeczka czy niewielkich gabarytów szafka na kuchenną zastawę - rozwiązań i pomysłów jest wiele. Ścianę nad blatem można pozostawić zupełnie pustą, co świetnie wygląda w przypadku, gdy przestrzeń ta jest ciekawie zaaranżowana. W miejsce tradycyjnej zabudowy możemy zamontować regał z płyty gipsowo-kartonowej, lekkie półki na wspornikach albo drewniane wiszące „kasety” na cięższe naczynia. Takie rozwiązanie pozwala wyeksponować ładne akcesoria kuchenne, dekoracyjne przedmioty czy doniczki z ziołami. To także idealne miejsce na przechowywanie książek kucharskich oraz pamiątek do których mamy sentyment. Inną opcją na ciekawe zagospodarowanie górnej przestrzeni kuchennej są relingi z haczykami lub systemy liniowe, idealne do przechowywania narzędzi kuchennych, kubków i filiżanek. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA