Meble.com.pl - komfort na miarę

Wyspa w kuchni może służyć jako miejsce robocze lub przestrzeń do gotowania. Wszystko zależy od tego, jak będzie dla nas wygodniej. Fot. Marbodal

Kuchnia dla rodziny. Nowe aranżacje, które warto zobaczyć

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 09 lut 2015 09:58 (aktualizacja: 11 lut 2015 08:13)

W aranżację kuchni wkładamy coraz więcej serca. Otwieramy ją na salon, dekorujemy piękną ceramiką i wybieramy dobrej jakości sprzęty. Wszak kuchnia to tętniące serce domu. Zobaczcie jak najlepiej ją urządzić, jeśli ma z niej korzystać cała rodzina.

Niezależnie od tego czy mamy do dyspozycji małą czy dużą powierzchnię przeznaczoną na kuchnię, powinna być ona urządzona funkcjonalnie i z głową. Szczególnie, jeśli będzie z niej korzystać cała rodzina. Każdy z nas ma bowiem inne potrzeby, a funkcjonowanie w kuchni dla każdego oznacza coś innego. 

Kuchnia, która ma służyć dla całej rodziny, a więc także dla dzieci, powinna być bezpiecznym miejscem. Małe rączki lubią wędrować w najróżniejsze zakamarki, dlatego szuflady i szafki ze stoperem to absolutna podstawa. Dzięki nim dziecko nie przytrzaśnie sobie rączek. Drugą najniebezpieczniejszą przestrzenią w kuchni są sprzęty AGD, warto więc wybrać piekarnik, który nie nagrzewa się od zewnątrz, płytę grzewczą z blokadą, a drobne urządzenia, jak mikser czy ekspres do kawy postawić wysoko, poza zasięgiem rąk dziecka. 

W kuchni rodzinnej bardzo potrzebne jest także miejsce do przechowywania suchej żywności oraz akcesoriów. Najlepszym rozwiązaniem będzie kuchenna szafa, która pomieści to wszystko w jednym miejscu. W niej można także umieścić piekarnik czy kuchenkę mikrofalową. Wbudowana wysoko, nie będzie zagrażała dzieciom, zaś dorosłym usprawni pracę w kuchni. 

Kolejnym elementem znacznie usprawniającym funkcjonowanie w przestrzeni kuchennej jest wyspa umieszczona na jej środku. Może być to miejsce, w którym znajduje się płyta grzewcza i służyć jako centralny punk do gotowania, lub być odrębnym blatem roboczym. Przy takiej wyspie może się skupić cała rodzina i wspólnie przygotowywać posiłki. Jest to więc rozwiązanie nie tylko funkcjonalne, ale też dające sporo przyjemności. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA