Niewielkie mieszkanie z aneksem kuchennym. Projekt Ola Kołodziej i Urszula Szmyt. Fot. Bartosz Jarosz

  • Autor: bm
  • 07 lut 2018 10:33 (aktualizacja: 08 lut 2018 11:57)

Kuchnia dla singla - modne i komfortowe rozwiązania na mały metraż

Nie zawsze potrzebujemy ogromnych powierzchni blatu i dużej ilości szafek, by kuchnia była funkcjonalna i wystarczająco komfortowa. Przygotowaliśmy propozycje mebli kuchennych i rozwiązań aranżacyjnych idealne dla singli i dla posiadaczy niewielkich mieszkań.

CZYTAJ TEŻ: Kuchnia bez górnych szafek

Kuchnie w polskich mieszkaniach zazwyczaj są wąskie i mało foremne, przez co niełatwo je urządzić. Zwłaszcza jeśli pomieszczenie pozbawione jest okna. Z pomocą przychodzą projektanci wnętrz i studia kuchenne, które kreują wiele ciekawych rozwiązań, a także producenci mebli, którzy mają ofertę skierowaną dla singli i posiadaczy małych mieszkań. Sami też możemy sprawić, że nawet niewielka kuchnia będzie funkcjonalna i modna.

Nie bez znaczenia jest kolorystyka wnętrza. Posiadając małą kuchnię, warto postawić na jasne kolory, które optycznie powiększą wnętrze. Można również zastosować barwy na zasadzie kontrastu i połączyć jasne, pastelowe kolory z ciemniejszymi elementami – w postaci mebli czy dodatków. W małej kuchni lepszym rozwiązaniem będą gładkie, zamknięte powierzchnie niż odsłonięte. Za frontami ukryjemy cały kuchenny rozgardiasz, ale również będzie nam łatwiej utrzymać meble w czystości. Jeśli potrzebujemy wiele miejsca do przechowywania, warto zastanowić się nad meblami typu słupek. Wyposażone są w wygodne systemy cargo, które w pełni wysuwają się z mebla, zapewniając maksymalny dostęp do zawartości szafki. Są ponadto bardzo pojemne.

Bardzo ważne jest odpowiednie ustawienie wszystkich elementów kuchennego wyposażenia. Warto postawić na jednorzędowy wystrój – czyli ustawiamy wszystkie meble tylko po jednej stronie kuchni. W centrum naszej kuchni powinien znaleźć się zlewozmywak – tak, aby korzystanie z niego było wygodne. Wąska kuchnia wymaga dobrej organizacji, dlatego warto szybciej stworzyć jej projekt, albo chociaż zarys. Jeśli sami nie mamy do tego predyspozycji, to warto sięgnąć po radę projektanta lub stolarza – oni z pewnością pomogą wam odpowiednio zaaranżować takie pomieszczenie.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce