Meble.com.pl - komfort na miarę

Małe kuchnie z jadalnią lubią biały kolor. Optycznie powiększa on pomieszczenia i dodaje im jasnego blasku. Fot. HTH

Kuchnia do 10 m2. Jest na nią sposób

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 08 paź 2014 10:07 (aktualizacja: 13 paź 2014 07:59)

Mała kuchnia to wyzwanie aranżacyjne. Można ją jednak urządzić ładnie i funkcjonalnie, nawet wtedy, kiedy powierzchnia nie przekracza dziesięciu metrów kw. W galerii znajdziecie 15 pomysłów na małą i praktyczną kuchnię, a wszystkie prezentowane meble dostępne są w Polsce.

Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem do małej kuchni będzie zabudowanie jej od podłogi, aż po sam sufit. Jednak taka zabudowa optycznie tylko ją pomniejszy, a przecież chodzi o to, aby mała kuchnia wydawała się większa. Wysokie meble kuchenne sprawdzą się w postaci jednego słupka szafek, w których umieszczone zostaną np. piekarnik i mikrofala do zabudowy. Można też wykorzystać część wysokiej szafki do zamontowania w niej wysuwanej szuflady cargo. Dzięki temu powstanie w kuchni doskonałe miejsce do przechowywania suchej żywności.

Zabudowę małej kuchni można podzielić na dwa rodzaje. Dostosowaną do potrzeb osób, które często gotują dla całej rodziny oraz do potrzeb osób, które tego nie robią. Ci pierwsi potrzebują sporo miejsca do przechowywania kuchennych przyborów, większej ilości zastawy stołowej oraz produktów spożywczych. Dlatego niezbędne będzie ustawienie szafek dolnych, jak i zawieszenie górnych. Ci drudzy mogą pozwolić sobie na mniej zabudowaną kuchnię, np. pozbawioną górnych szafek, które można zastąpić półką. 

Mała kuchnia bywa często nieporęczna, dlatego warto wybierać szafki, które zamiast tradycyjnych drzwiczek mają zamontowane rolety lub żaluzje. Dzięki temu ich otwieranie nie będzie wymagało wiele miejsca. Dobrym wyborem są także przeszklone szafki, które mają zamontowane wewnątrz oświetlenie. Nie tylko pozwalają na wyeksponowanie przechowywanych w nich rzeczy, ale też dodają małej kuchni lekkiego wyglądu. Jest to ważne szczególnie wtedy, kiedy kuchnia otwarta jest na salon. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA