Meble.com.pl - komfort na miarę

Wysoka zabudowa wmontowana w ściankę oddzielającą kuchnię od przedpokoju zamknęła aranżację w kształt litery L i sprawiła, że z pozoru małe pomieszczenie stało się bardzo funkcjonalne. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia L. Zobacz najmodniejszy sposób zabudowy

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 19 lis 2015 09:27 (aktualizacja: 20 lis 2015 08:37)

Najpopularniejszym typem zabudowy jest tzw. elka, czyli kuchnia w kształcie litery L. Zobacz świetne aranżacje z prawdziwych domów i mieszkań.

Zabudowa kuchenna w kształcie litery L jest niezwykle lubiana przez inwestorów. W dużych wnętrzach można ją pięknie wyeksponować, zaś w małych sprawia, że na wszystko znajdzie się miejsce. Jednak to nie jedyne z jej zalet...

Kuchnię w tym kształcie można zaaranżować na trzy ciekawe sposoby. Pierwszym jest tradycyjna elka z dolną i górną zabudową, druga to kuchnia bez górnej zabudowy, zaś trzecia to kuchnia L, której krótsza część to pełna zabudowa wysoka. Każde z tych rozwiązań jest warte uwagi, a to, jaki typ zabudowy wybierzemy powinno zależeć od naszych potrzeb. 

Pierwszy sposób jest prosty do uzyskania, nawet jeśli chcemy kupić gotowy zestaw mebli kuchennych. Wszystkie potrzebne elementy do zbudowania kuchni w kształcie litery L, znajdziemy u każdego producenta mebli kuchennych. Drugi sposób jest bardziej minimalistyczny i dedykowany osobom, które nie gotują zbyt często lub po prostu nie posiadają wielu przedmiotów do przechowywania. Wolną ścianę nad blatem można zagospodarować otwartymi półkami. Umieszczona w nich kolorowa ceramika będzie ciekawą ozdobą. Kuchnia, której krótsza cześć składa się z szafy kuchennej to doskonałe rozwiązanie dla osób potrzebujących wiele miejsca do przechowywania. W takiej zabudowie można również ukryć lodówkę, przez co aranżacja kuchni będzie wydawała się pełniejsza i mniej skomplikowana. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA