Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnie na poddaszu mają jedną, niepodważalną zaletę. Są lepiej oświetlone niż wnętrza znajdujące się na parterze. Fot. Nobilia

Kuchnia na poddaszu. Tak możesz ją urządzić

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 24 cze 2015 13:40 (aktualizacja: 26 cze 2015 08:11)

Kuchnia na poddaszu to niemałe wyzwanie. Każde skosy można jednak okiełznać i stworzyć ciekawą, funkcjonalną aranżację. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Zazwyczaj kuchnia znajduje się na parterze domu, jednak są wyjątki. To domy starego typu lub mieszkania na ostatnim piętrze w zabytkowych kamienicach. Chociaż urządzenie kuchni pod skosami wymaga więcej poświęcenia, warto podjąć się tego wyzwania, ponieważ pewne jest, że będzie ona miała niepowtarzalny urok.

Najlepszym rozwiązaniem do wnętrza ze skosami jest zabudowa w kształcie litery L. Pozwoli ona na praktyczne rozmieszczenie szafek, ponieważ po stronie pełnej ściany możemy swobodnie zawiesić szafki lub półki na ścianie, zaś pod skosem zastosować wyłącznie szafki dolne. Pod skosem można również stworzyć wygodny kącik jadalniany, ustawiając okrągły stolik z krzesłami lub montując do ściany długi blat, przy którym siedzi się w jednym rzędzie. 

Kuchnie na poddaszu mają jedną, niepodważalną zaletę. Są lepiej oświetlone niż wnętrza znajdujące się na parterze. Dzięki temu pomieszczenia wydają się większe i znacznie bardziej przytulne. To zdecydowanie rekompensuje trud urządzenia kuchni pod skosami. 

Zobaczcie kilka ciekawych przykładów, jak taką kuchnię można urządzić...

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA