Meble.com.pl - komfort na miarę

Lakierowane fronty dodają meblom kuchennym nowoczesności. Fot. Proform

Kuchnia na zamówienie czy gotowa?

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 17 sty 2014 15:25

Stworzenie w domu funkcjonalnej i ładnej kuchni to nie lada wyzwanie. Na rynku jest wiele modeli szafek, które wystarczy odpowiednio ustawić i nie trzeba się przejmować wybieraniem zawiasów czy uchwytów. Co zatem jest lepsze, gotowe meble czy wykonane na zamówienie?

Jak w każdym innym przypadku, tak samo w wyborze mebli kuchennych pojawią się plusy i minusy. Bez wątpienia gotowe meble są wygodniejsze. Ich ustawienie nie sprawi dużego problemu i w zasadzie nie będzie trzeba do tej czynności angażować profesjonalisty. Wiele z gotowych mebli posiada certyfikaty i wyróżnienia, czego bez wątpienia brakuje meblom, które stolarz specjalnie na nasze zamówienie dopiero będzie tworzył. Bardzo duża zaleta to także cena. Gotowe zestawy mebli kuchennych nie należą do najdroższych i są dostepne w większości dużych sklepów budowlano-remontowych. Najprostsze zestawy, które zawierają w sobie zarówno szafki stojące jak i wiszące, można kupić często za niecałe pięćset złoty.

Jednak niska cena niesie za sobą często niezbyt dobrej jakości materiały użyte do produkcji takiego mebla. Dlatego jeśli zależy nam na kuchni solidnej, która ma służyć przez długie lata, to gotowe i tanie zestawy kuchenne nie będą dobrym rozwiązaniem. Jakość nie jest jednak ostatnim minusem gotowych i tanich mebli do kuchni, a w zasadzie jest początkiem. Kuchnia złożona z masowo wyprodukowanych elementów nakłada na użytkownika wiele ograniczeń. Nie da jej się wstawić do każdego pomieszczenia, szczególnie do takich o niestandardowym układzie. Dodatkowo mamy znacznie mniejszy wybór frontów, blatów.

Kuchnia na zamówienie daje zaś możliwość zrealizowania marzenia o kuchni idealnej. Dzięki specjalnie dobranemu projektowi, szerokim wyborze kolorystyki oraz materiałów wykończeniowych możemy spełnić niemal każdą aranżacyjną zachciankę i dopasować meble kuchenne do naszych potrzeb. Kuchnia na zamówienie sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach nietypowych, jak na przykład poddasza, w których mamy skosy lub w bardzo wąskich przestrzeniach. Jej największym minusem jest cena, bowiem kupując kuchnie za zamówienie (w zależności od wielkości zabudowy i jakości użytych materiałów) trzeba się liczyć z kwotą w tysiącach złoty. Dodatkowym minusem jest czas jej wykonania. Stworzenie projektu, jego dokładne omówienie z architektem, wybór materiałów takich jak fronty, blaty oraz całe ADG, a następnie montaż zajmują najczęściej kilka tygodni. 

 

 

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA