Meble.com.pl - komfort na miarę

Wysoka zabudowa wmontowana w ściankę oddzielającą kuchnię od przedpokoju zamknęła aranżację w kształt litery L i sprawiła, że z pozoru małe pomieszczenie stało się bardzo funkcjonalne. Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia otwarta na jadalnię. Tak ją modnie urządzisz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 25 lip 2016 08:48 (aktualizacja: 25 lip 2016 10:27)

Kuchnia otwarta na jadalnię to modne i popularne rozwiązanie. Oba wnętrza wydają się większe, a przy tym są wygodne w użytkowaniu.

Kuchnia otwarta na jadalnię to rozwiązanie, które sprawdza się w niewielkim mieszkaniu, np. w bloku, ale nie tylko -  coraz chętniej stosujemy je także w domach o dużym metrażu. Wspólne, otwarte wnętrze daje wrażenie przestrzeni, a przy tym oferuje większe możliwości atrakcyjnego kształtowania wnętrza.  

W każdych warunkach ważny jest dobry i spójny pomysł aranżacyjny. Mnożenie różnych, niepowiązanych ze sobą przestrzennych "atrakcji" rzadko kiedy dobrze się prezentuje. Konsekwentne rozwinięcie jednej, spójnej koncepcji kuchni, jadalni, a czasem także salonu to podstawa sukcesu. Jak to zrobić? 

Jeśli meble kuchenne i jadalniane różnią się od siebie wzorniczo, warto wprowadzić akcent łączący oba pomieszczenia. Może to być intrygujące wykończenie ściany lub podłogi. Czasem może to być także lampa nawiązująca do wzornictwa kuchni, zamontowana np. nad stołem jadalnianym.

Kuchnię od jadalni możemy delikatnie odgrodzić niewielką wyspą, półwyspem lub barem. W ten sposób przysłonimy nieco bałagan na blatach, który powstaje podczas gotowania, a kontakt z domownikami lub gośćmi zgromadzonymi przy stole nie będzie ograniczony. Ponadto stół ulokowany tuż przy wyspie pozwala szybko i wygodnie podać ciepły posiłek.     

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA