Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia marki Veneta Cucine. Aranżacja, w której przestrzeń kuchni, jadalni i salonu przenika się bez żadnych przeszkód. Efekt całkowitej synergii potęguje wykorzystanie na meblach w tych wszystkich strefach takich samych frontów, uchwytów, utrzymanych w spójnej kolorystyce. Fot. Veneta Cucine

Kuchnia otwarta na salon. 10 ciekawych aranżacji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 20 paź 2014 10:05 (aktualizacja: 21 paź 2014 11:05)

Kuchnia otwarta na salon to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią przestrzeń i przygotowywanie posiłków w towarzystwie gości. Zobaczcie przykładowe aranżacje.

Kuchnia  od jakiegoś czasu przestała przypominać tradycyjne pomieszczenie służące do przygotowywania posiłków. Nowoczesna kuchnia tworzy całość reprezentacyjną i elegancką. Jest ukryta i można przejść z niej do salonu nawet nie dostrzegając zmiany otoczenia. Granice się zacierają, do tego stopnia, że w zasadzie trudno jest jednoznacznie określić, gdzie kończy się strefa przygotowywania posiłków, a gdzie zaczyna wypoczynek na sofie.

Kuchnia nie musi jednak tracić swego charakteru. Wyspy kuchenne lub barki, pozwalają w ciekawy wizualnie sposób zorganizować przestrzeń i bezpośrednio skomunikować te dwa osobne pomieszczenia. Z pomocą przychodzą też elementy dzielące, w postaci na przykład regałów, na których leżą ulubione czasopisma, albo płyty. 

Innym pomysłem na wizualne oddzielenie tych dwóch stref, są posadzki z różnych materiałów. W kuchni warto postawić na podłogę wykonaną np. z płytek ceramicznych, która jest wytrzymała, łatwa do czyszczenia i odporna na wilgoć. W innych projektach posadzki kuchni i salonu znajdują się na innych poziomach - jeden, bądź kilka stopni wyżej lub niżej w stosunku do siebie.  

Dobrym sposobem na oddzielenie dwóch stref są także drzwi przesuwne, które pozwalają mieć kuchnię otwartą lub zamkniętą w zależności od potrzeb i danej sytuacji. Ten wariant świetnie się sprawdza, jeśli kuchnia nie jest zbyt duża. Odsunięte drzwi dają wrażenie przestrzeni.  

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA