Meble.com.pl - komfort na miarę

Wiszącą zabudowę warto uzupełnić w otwarte półki. To doskonałe miejsce na kuchenne dekoracje. Projekt: Katarzyna Kiełek, Agnieszka Komorowska-Różycka. Fot. Studio 17 pixeli

Kuchnia otwarta na salon. 10 inspiracji na stylowe wnętrze

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 28 kwi 2017 09:18 (aktualizacja: 28 kwi 2017 12:19)

Połączenie kuchni z salonem sprzyja integracji całej rodziny. Możemy gotując swobodnie uczestniczyć w rozmowach, które toczą się w salonie, jak również mieć na oku bawiące się tam małe dzieci.

Kuchnia otwarta na salon to wygodne rozwiązanie, kiedy przyjmujemy gości. Pani domu nie musi wówczas znikać w innym pomieszczeniu, by przygotować kawę lub przekąski dla znajomych, ponieważ robiąc to, może czynnie uczestniczyć w spotkaniu. 

W takich właśnie przypadkach doskonale sprawdza się wyspa, którą możemy subtelnie przesłonić kuchnię. Wokół niej łatwo się zgromadzić by wspólnie gotować, ale stanowi ona również dobre miejsce na szybką poranną kawę czy wspólną, luźną kolację z rodziną. Jeśli nie mamy wystarczającej ilości miejsca, by wybudować w kuchni wyspę, rozwiązaniem może być półwysep. Montuje się go do ściany, elegancko kończy zabudowę kuchenną, i może stanowić alternatywę dla typowego stołu, jeśli tylko ustawimy przy nim wysokie krzesła. 

Kuchnia otwarta na salon ma jednak, jak wszystko, również wady. Jeśli zostawimy w zlewie brudne naczynia lub bałagan na blacie, będzie on widoczny z salonu. Taka aranżacja wymaga więc utrzymania nienagannej czystości. Ponadto zapachy podczas gotowania mogą roznosić się po całej strefie dziennej. Warto wówczas zainwestować w dobry pochłaniacz lub okap. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA