Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia otwarta na jadalnię. Oba pomieszczenia podzielono niewielkim półwyspem, który zapewnia także dodatkowe miejsce na przygotowywanie posiłków. Projekt: Iwona Cała. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia otwarta na salon. Tak ją modnie urządzisz

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 15 wrz 2015 12:20 (aktualizacja: 16 wrz 2015 08:49)

Kuchnia otwarta na salon to rozwiązanie bardzo na czasie. Brak ściany działowej czy drzwi sprawia, że oba pomieszczenia wydają się bardziej przestronne i lepiej doświetlone.

Brak ścianki działowej między kuchnią a pokojem to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się niewielkim mieszkaniu. Przemyślana i sprytna aranżacja kuchni tzw. open space daje wrażenie większej przestrzeni, otwarcia i swobody. Zapewnia także lepszą komunikację z rodziną czy przyjaciółmi podczas wykonywania codziennych czynności.  

Wejście do kuchni bezpośrednio przez pokój to jedna z prostszych, a co za tym idzie popularniejszych form otwarcia kuchni na pokój dzienny. Zamiast tradycyjnych drzwi skrzydłowych pozostawiamy wtedy otwartą przestrzeń. Inny ciekawy sposób połączenia kuchni z salonem to różnej długości ścianki i niewysokie barki, wyspy i półwyspy. Barek idealnie zastępuje stół, ale też blat do pracy i bufet do podawania posiłków. Klasyczny barek, przy którym siedzi się na wysokich stołkach, pozwala także na prowadzenie rozmowy z osobą która przygotowuje posiłek. Często blat dodatkowo przesłania się wyższym od niego murkiem albo płytą meblową tak, aby czynności wykonywane na blacie nie były widoczne z pokoju.

Zachęcamy do zapoznania się z ciekawymi aranżacjami kuchni otwartej na salon. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA