Meble.com.pl - komfort na miarę

Elegancka kuchnia z jadalnią. Zamiast górnych szafek galeria stylowych obrazów. Projekt: Iwona Kurkowska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia pod zabudowę. 20 pomysłów na modne wnętrze

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 10 lip 2015 11:30 (aktualizacja: 13 lip 2015 08:39)

Kuchnia na wymiar czy meble wolnostojące? Przed tym wyborem stoi każdy, kto myśli o remoncie swojej kuchni. Które rozwiązanie lepiej sprawdzi się w naszym mieszkaniu? 


Kuchnia pod zabudowę to dość kosztowne rozwiązanie, ale posiada tak wiele zalet, że taki wydatek warto przemyśleć. Meble na wymiar są wręcz idealnie dopasowane do naszych potrzeb oraz wielkości kuchni, co nie jest bez znaczenia zwłaszcza wtedy, gdy nasze wnętrze jest małe czy też posiada nieregularne kształty. Wykonując meble na zamówienie, można całkowicie kontrolować każdy etap produkcji - od samego projektu, poprzez wybór materiałów, okuć, wykończenia, kończąc na oświetleniu i dodatkach. Wytwarzane są według ściśle określonego projektu, najczęściej przez stolarza, dlatego jakościowo często różnią się od mebli, które są produkowane masowo, na taśmie fabryki.  

Układ kuchni zależy od wielkości, kształtu wnętrza oraz naszych potrzeb. Opcji jest bardzo wiele, w tej kwestii ogranicza nas w zasadzie jedynie nasza wyobraźnia. Możemy zdecydować się na układ w kształcie litery U lub L, zabudowę po obu stronach pomieszczenia lub jeśli nasze wnętrze jest naprawdę małe - na aneks kuchenny. Bardzo modnym aktualnie rozwiązaniem w domach jednorodzinnych jest kuchnia z wyspą. Przy małym metrażu jej funkcje może przejąć półwysep lub bar. Wyspa może mieć wbudowaną płytę grzewczą, wtedy potrawy możemy przyrządzać nie tracąc kontakt z gośćmi. Jeśli ustawimy przy niej wysokie krzesła barowe lub hokery, świetnie sprawdzi się także jako stół. Tak urządzona kuchnia sprzyja spotkaniom towarzyskim.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA