Meble.com.pl - komfort na miarę

Aneksy kuchenne tylko pozornie wydają się małe. Oferują wiele miejsca do przechowywania. Projekt: Lucyna Kołodziejska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia połączona z salonem. Piękne zdjęcia

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 23 lis 2016 08:40 (aktualizacja: 23 lis 2016 09:05)

Zastanawiasz się nad urządzeniem kuchni otwartej na salon? Zobacz, jakie plusy i minusy niesie za sobą to rozwiązanie.

Otwarta kuchnia to bardzo popularne rozwiązanie w polskich domach. Szczególnie często w nowych mieszkaniach, deweloperzy proponują nam kuchnię w formie aneksu połączonego z pokojem dziennym. Na pierwszy rzut oka rozwiązanie takie wygląda zachęcająco, jednak jak jest w rzeczywistości?

Wiele zalet

Kuchnia otwarta na salon optycznie powiększa przestrzeń, jest więc dobrym rozwiązaniem do małych pomieszczeń. Dzięki otwartej przestrzeni możemy śmiało gotować w chwili, kiedy w salonie siedzą goście. Osoby przygotowujące posiłek nie będą czuły się wyobcowane, ponieważ wszystko toczy się na połączonej przestrzeni. To również idealne rozwiązanie do integracji rodziny. Kiedy dzieci bawią się w salonie, mama może mieć na nie oko i rozmawiać, nawet wtedy, kiedy przygotowuje obiad.

Czy są minusy?

Największym minusem kuchni otwartej na salon jest to, że wszelkie zapachy towarzyszące gotowaniu, przenoszą się do strefy dziennej. Kolejnym minusem jest konieczność utrzymywania nieskazitelnego porządku. W otwartej kuchni wszystko widać jak na dłoni, dlatego zostawianie na blacie resztek jedzenia, czy piętrzące się na kuchence garnki, nie będą mile widziane. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA