Kuchnia "Marzena" firmy Atlas Meble Kuchenne. Fot. Atlas Meble Kuchenne.

Kuchnia "Marzena" firmy Atlas Meble Kuchenne. Fot. Atlas Meble Kuchenne.

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 07 lip 2014 12:07 (aktualizacja: 11 lip 2014 08:29)

Kuchnia retro - 10 ciekawych propozycji

Stylizowane meble kuchenne to propozycja dla tych, którzy uważają, że wnętrze, w którym przygotowujemy posiłki powinno być przede wszystkim przytulne. W takiej kuchni aż chce się przebywać i prowadzić rodzinne rozmowy.

Kuchnie „postarzane” w nowej odsłonie są odpowiedzią na tęsknotę za czasami sprzed masowej chińskiej produkcji. We wnętrze utrzymane w klimacie retro idealnie wpasowują się meble w miarę proste, często z naturalnych materiałów, takie, które cierpliwie znoszą ślady użytkowania i nieregularnie płowieją od słonecznego światła. To oczywiście pewnego rodzaju wyobrażenie na którym mogą bazować propozycje producentów kuchni.

Najogólniej mówiąc kuchnia retro to prostota, inspiracje czerpane z natury oraz sielankowy klimat. Zobaczmy przykladowe projekty kuchni w stylu rustykalnym, zainspirowane wystrojem wiejskiego domu.


WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

    • Maciejka, 2017-10-12 14:22:17
    Tutaj też znalazłam kilka ciekawych inspiracji do aranżacji kuchni w stylu klasycznym, rustykalnym czy też \"retro\" właśnie: bestmeble.com/wpisy/kuchnie-retro/ Sama również zdecydowałam się na kuchnię w tym nieprzemijającym stylu.
    • Inspiracje, 2017-04-28 10:39:42
    Kuchnia zdecydowanie powinna być rodzinna i przytulna. Również jestem zwolenniczką stylu retro we wnętrzach. Jeśli ktoś jest zainteresowany jak taką kuchnię urządzić może pomóc mu wpis: inspiracjewnetrzarskie.pl/kuchnia-w-stylu-retro/

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce