Meble.com.pl - komfort na miarę

W retro zazwyczaj stosuje się jasne meble, dlatego świetnie sprawdzi się kolor biały, pastele czy subtelne szarości. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia retro. Podglądamy jak wygląda w domu polaków

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 18 lis 2014 09:56 (aktualizacja: 18 lis 2014 10:02)

Retro to styl, który od wielu sezonów cieszy się niezmiennym zainteresowaniem - i to nie tylko w pomieszczeniach kuchennych. Nic dziwnego. Takie wnętrze w stylu minionej epoki jest niezwykle przytulne, stylowe i klimatyczne.

Kuchnia w stylu retro to propozycja idealna dla wielbicieli tradycji i rodzinnego przygotowywania posiłków. Przy obecnie panującej modzie na minimalizm zachwyca subtelnym pomysłem, ciepłym klimatem i przytulnym stylem.

W klimat szlacheckich posiadłości przenosi nas kredens bogaty w przeszklenia, duży okap stylizowany na stary, mosiężne uchwyty czy fronty zdobione sztukaterią. Całość stylizacji dopełniają dodatki w postaci glinianych dzbanuszków, porcelanowych filiżanek czy haftowanej ściereczki. Istotnym detalem w takiej kuchni są też przeszklenia.

We wnętrzu retro zazwyczaj stosuje się jasne tło, dlatego świetnie sprawdzają się meble białe, utrzymane w pastelowej tonacji czy delikatnych szarości. Wielbiciele bardziej tradycyjnych rozwiązań mogą postawić także na zabudowę drewnianą lub stylizowaną na drewnianą.

Zajrzyjcie co proponują projektanci.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA