Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia w dwóch kolorach to modne rozwiązanie. Biel mebli dobrze współgra z jasnymi pastelami. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia w aneksie. Najlepsze pomysły na nowoczesną zabudowę

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 21 kwi 2015 08:21 (aktualizacja: 22 kwi 2015 08:03)

Kuchnia w aneksie to częste rozwiązanie w małych mieszkaniach. Może jednak być ozdobą także dużego wnętrza. Dziś podpowiadamy najlepsze pomysły na nowoczesną zabudowę.

We współczesnej kuchni wszystko musi mieć swoje miejsce i być zawsze pod ręką. Szczególnie, jeśli przestrzeń kuchenna jest niewielka. Na szczęście możemy szafki kuchenne wyposażyć w nowoczesne akcesoria meblowe, tj. funkcjonalne organizery, wkłady porządkujące zawartość szuflad czy wysuwane carga, dzięki którym w poszukiwaniu potrzebnego produktu spożywczego czy naczynia nie trzeba „nurkować” w niewygodnych, wąskich czy trudno dostępnych szafkach.

 Tym ważniejsze jest to, jeśli naszą kuchnią jest aneks. W małych mieszkaniach często jest niewielki, a więc powinien być dobrze przemyślany. Jeśli dużo gotujemy i tym samym potrzebujemy wielu kuchennych akcesoriów, powinniśmy wybrać układ: góra i dół. Jeśli zaś kuchnia jest bardziej miejscem reprezentacyjnym lub stanowi wyposażenie mieszkania jednoosobowego, możemy wówczas zrezygnować z górnej zabudowy na rzecz odkrytych półek. 

Aneks kuchenny, który jest otwarty na strefę dzienną, lepiej się prezentuje jeśli jest ciągiem jednolitych szafek. A więc zabudowana jest lodówka, zaś sprzęty tj. piekarnik czy mikrofala wbudowane są w szafki, a nie postawione luzem. To ważne, ponieważ spójna aranżacja aneksu nie będzie wpływała w żaden sposób na wystrój pokoju dziennego. 

Zobaczcie w galerii zdjęć, jak ciekawie można urządzić aneks kuchenny. Zarówno w zamkniętej kuchni, jak i otwartej na salon. 

 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA