Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnie w stylu angielskim doskonale prezentują się w białym kolorze. Fot. Arino House

Kuchnia w bieli. Nowoczesna i klasyczna.

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 gru 2013 13:42

Za co właściwie kochamy biel? Przede wszystkim za łatwość w doborze dodatków, szybką możliwość zmian i przyjemną jasność w pomieszczeniu.

Szczególnie widoczny jest ostatnio trend na białe kuchnie. Jest to kolor bardzo wdzięczny i znakomicie pasuje do stylowych, klasycznych frontów z subtelnymi rzeźbieniami. Bardziej odważne gospodynie domowe do białych mebli kuchennych dopasują także białą podłogę i mleczne kafelki na ściany. Jeśli obawiamy się nadmiernej ilości bieli, spokojnie możemy ją zestawić z każdym innym kolorem. Biel jest ponadczasowa i pasuje dosłownie do wszystkiego. Dobrze wygląda zarówno na lakierowanych, gładkich powierzchniach, jak i na nieoszlifowanych, drewnianych deskach.

Kremowa biel piękne komponuje się z kuchnią w stylu angielskim. Pasuje do masywnych szafek z dużą ilością przeszklonych, zdobionych frontów, ze stylowymi, odkrytymi półkami na talerze. Oczywiście wcale nie musimy wybierać się po takie meble aż do Anglii. Takie kuchnie proponuje nam wiele polskich firm, specjalizujących się w tej branży. W ofercie firmy Arino House znajdziemy wytworne meble kuchenne w stylu angielskim, gdzie pięknie obudowany komin czy duża, solidna wyspa przykują wzrok i zachwycą niejednego naszego gościa. Na co więc w szczególności powinniśmy zwracać uwagę decydując się na kuchnie stylizowaną na styl angielski? Wykwintna kuchnia w stylu angielskim powinna być wykonana z drewna w jasnym kolorze. Detalami są dekoracyjne pilastry, szprosy w witrynach oszklonych, dość pokaźny gzyms jak również zdobny cokół - to wszystko tworzy piękną formę. Charakterystycznym elementem jest komin, który może stanąć na blacie kuchennym bądź też mieć dekoracyjną formę boków schodzących na ścianę. Na środku powinna znajdować się masywna wyspa lub stół. Dodatkowym elementem jest przeszklony kredens. Charakter wnętrza podkreślają też dodatki, np. kosze wiklinowe, ozdobne uchwyty, ceramika kuchenna – mówi Kamila Nikończuk, manager w firmie Arino House.

W ofercie polskiej firmy Remeb także znajdziemy wyjątkowo piękne kuchnie w angielskim stylu. Ich projekty są dopracowane do maksimum oraz wykonane z najwyższej jakości materiałów. Współpraca z cenionymi architektami także wnosi wiele dobrego do mebli firmy Remeb. Meble kuchenne, które wyjeżdżają z ich pracowni są nie tyle piękne i dobrze zaprojektowane, ale i doskonałe jakościowo.

Kuchnia w angielskim stylu, mimo, że jej nazwa brzmi zagranicznie, jest jak najbardziej w zasięgu polskiej pani domu. Znajdziemy je w ofercie wielu rodzimych producentów mebli i mimo, że jedynie się na angielskim stylu wzorują, to nie można im ująć równie bogatej elegancji i wytworności.

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA