Meble.com.pl - komfort na miarę

Częściowo przeszklone szafki górne, które nieco odsłaniają umieszczone w nich przedmioty dodają aranżacji lekkości. Na zdjęciu kuchnia Nika. Fot. Black Red White

Kuchnia w bloku. Tak się teraz urządza

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 04 sty 2016 08:22 (aktualizacja: 04 sty 2016 08:37)

Kuchnie w bloku mogą być przyczyną niemałych problemów. Zobacz, jak można ciekawie i funkcjonalnie urządzić niewielką przestrzeń.

W starym budownictwie rzadko mieliśmy okno w kuchni, a na jej wielkość składało się raptem kilka metrów i to najczęściej w wąskiej wnęce. Dziś na szczęście buduje się inaczej. Kuchnie są większe, jaśniejsze i znacznie bardziej ustawne. Dzięki temu mamy możliwość stworzyć ciekawą i niezwykle funkcjonalną aranżację kuchni.

Modnym rozwiązaniem jest dziś połączenie kuchni z salonem. Od strefy dziennej dzieli ją najczęściej jadalnia lub bar, który może być alternatywą dla tradycyjnego stołu. Otwarta kuchnia wymaga jednak przemyślanej aranżacji. Powinna stylistycznie nawiązywać do tego, co dzieje się w salonie. Niekoniecznie musi być urządzona w identycznym stylu, jednak warto, aby chociaż pewne elementy były dla tych pomieszczeń spójne. Może to być kolor frontów mebli, ale również zasłony w oknach z tym samym wzorem.

Wśród kolorów, jakie wybieramy dziś do kuchni, nieprzerwanie rządzi biel. Zaraz za nią wśród najmodniejszych barw plasują się beże, szarości, jak również wszelakie odcienie drewna. Powodzeniem cieszą się szczególnie meble w wysokim połysku. Ich ogromną zaletą jest łatwość utrzymania w czystości, ale również to, że działają jak lustro - odbijając światło, optycznie powiększają pomieszczenie. Wśród ustawień szafek ciężko wyróżnić jest najpopularniejszy sposób, bowiem wszystko to zależy od gabarytów wnętrza, jednak coraz większe zaufanie Polaków zdobywają kuchnie bez górnej zabudowy. Ciąg szafek nad którymi króluje pusta ściana udekorowana stylowymi płytkami ceramicznymi, bądź otwartymi półkami to coraz modniejsze rozwiązanie do kuchni. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA