Meble.com.pl - komfort na miarę

W małym mieszkaniu doskonale sprawdzi się połączenie kuchni z pokojem dziennym. Zatarcie granicy między tymi pomieszczeniami to najbardziej oczywisty sposób na powiększenie przestrzeni. Projekt: Anna Maria Sokołowska. Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia w bloku. Zobacz jak ją modnie urządzić

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 14 maj 2015 12:07 (aktualizacja: 15 maj 2015 15:42)

Urządzając małą kuchnię, potrzebny jest dobry pomysł. Możemy skorzystać z rady projektanta wnętrz lub też spróbować zrobić własny projekt zabudowy. Pokazujemy kilka ciekawych inspiracji.

Jak zaaranżować kuchnię w bloku? Nie jest to zadanie łatwe. Projektanci przekonują jednak, iż właśnie dzięki trudnościom z jej urządzeniem, taka aranżacja może być bardzo ciekawa. Wnętrza, które dziś prezentujemy są na to dowodem.

Niewielkie lub wąskie pomieszczenie kuchenne warto zaplanować z pomysłem. Najprostszym z nich, który zawsze się sprawdza, jeśli chodzi o mieszkania w bloku, jest otwarcie kuchni na strefę dzienną. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, wąską przestrzeń warto poszerzyć za pomocą trików optycznych. Nad blatem możemy przykleić np. fototapetę ze zdjęciem w perspektywie. Ścian z kolei nie należy zbytnio podkreślać, wieszać żadnych dekoracji, gdyż w ten sposób dodatkowo podkreślamy niekorzystny kształt wnętrza. Możemy natomiast powiesić lustro, które również zmieni optycznie jego proporcje.   

Urządzając kuchnię w bloku, koniecznie zwróćmy uwagę na oświetlenie. Im więcej punktów świetlnych, jaśniejsza kolorystyka podłogi i ścian, tym pomieszczenie będzie wydawało się jaśniejsze i bardziej przestronne.

Zobaczcie jak urządzają kuchnię właściciele mieszkań w bloku. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA