Meble.com.pl - komfort na miarę

Kuchnia powinna być nie tylko funkcjonalnym miejscem do przygotowywania posiłków dla dorosłych, ale również bezpieczną przestrzenią dla dzieci. Urządzając ją, warto wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich domowników. Fot. Schueller

Kuchnia w kolorach drewna. Zobacz co jest teraz modne

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 11 cze 2015 08:41 (aktualizacja: 12 cze 2015 08:28)

Jeśli chcesz mieć modną i jednocześnie przytulną kuchnię, koniecznie zdecyduj się na drewno. To sprawdzony przepis na ciepłe i rodzinne wnętrze. Zajrzyj do galerii i zobacz piękne kuchnie w kolorach drewna.

Podobnie jak w każdym innym pomieszczeniu, tak również w kuchni drewno prezentuje się wyśmienicie. Dzięki niemu wprowadzisz do wnętrza przytulny i ciepły klimat. W kuchni zaś przytulność ma ogromne znaczenie, bowiem właśnie to pomieszczenie powinno kojarzyć się z miło spędzonym czasem, pysznymi potrawami i cudownymi zapachami, które można poczuć tylko w zaciszu własnego domu. 

Drewno w kuchni można zastosować na różne sposoby. Najprostszym rozwiązaniem będą fronty szafek pokryte fornirem z rysunkiem drewna lub meble wykonane całkowicie z jego masywu. Jeśli obawiasz się, że drewniane fronty będą wyglądały zbyt swojsko i zależy ci na bardziej nowoczesnej aranżacji, możesz ją dopełnić drewnianym blatem. Przed jego wyborem warto się jednak zastanowić nad tym, jak często pracujesz w kuchni. Blat z naturalnego drewna wygląda pięknie, jednak łatwo go zniszczyć, dlatego przeznaczony jest do kuchni, w których gotuje się niewiele. Dla często gotujących gospodyń domowych lepszy będzie blat z płyty, pokryty laminatem, który jest znacznie bardziej wytrzymały na zarysowania niż tradycyjne drewno, a wyglądem do złudzenia przypomina naturalny surowiec. 

Modnym rozwiązaniem jest także zastosowanie drewna na ścianie pomiędzy blatem, a górnymi szafkami. Można zastosować ten sam materiał na blacie i ścianie, przez co kuchnia się optycznie wydłuży, lub zupełnie inny, który stworzy ciekawy kontrast. W galerii zdjęć znajdziesz inspirujące pomysły na kuchnię z rysunkiem drewna. Koniecznie do niej zajrzyj. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA