Meble.com.pl - komfort na miarę

Jeśli wyspa kuchenna będzie miejscem roboczym zarówno do gotowania jak i przygotowywania potraw, warto zastosować w kuchni szafę. Ją zaś można wykończyć frontami w soczystej zieleni, dzięki czemu cała kuchnia będzie bardzo pozytywną przestrzenią. Fot. Proform.

Kuchnia w kolorze. Aranżacje, które dodają energii

  • Autor: Marta Ustymowicz
  • 25 lut 2015 09:34 (aktualizacja: 26 lut 2015 07:59)

Kuchnia jest bardzo ważnym elementem domu. To w niej koncentruje się rodzinne życie, dlatego warto ją urządzić funkcjonalnie i pięknie. A gdyby tak dodać do wnętrza trochę barw? Zobaczcie jak wspaniale prezentują się kolorowe kuchnie...

Niezwykle rzadko stosujemy odważne kolory w przestrzeni kuchni. Zazwyczaj jest ona biała, szara, beżowa bądź w kolorze naturalnego drewna. Niekiedy pojawiają się w niej barwy, ale najczęściej w postaci dodatków lub pojedynczych elementów. A kolory warto stosować, szczególnie takie żywe i soczyste, które każdego dnia dodadzą nam nowej dawki energii. 

Przysłowiowego "kopa" zapewnią mocne barwy, obok których nie sposób przejść obojętnie. Żółcienie, zielenie, fiolety, róże czy czerwienie to zaledwie kilka odcieni z całej dostępnej palety barw. Jednak decydując się na kolorową kuchnię, trzeba pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Nie wolno dobierać do siebie kolorów, które źle prezentują się w parze. Lepiej wybrać te, które stanowią dla siebie dopełnienie. Dobrze, aby jeden z kolorów był mniej wyrazisty, dzięki czemu nie stworzymy w kuchni efektu pstrokatości. 

W modzie obowiązuje zasada "mocna góra lub dół" i tą samą taktykę można przyjąć w urządzaniu kuchni. Jeden, bardziej wyrazisty kolor wyeksponować na szafkach górnych lub dolnych. Mieszanie ostrych barw na jednej płaszczyźnie może dać odwrotny efekt od zamierzonego i kuchnia nie będzie estetyczna, a groteskowa. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA