Meble.com.pl - komfort na miarę

Aranżacja kuchni w czerwieni jest wymagająca, ale jakże efektowna. Fot. Nolte Küechen

Kuchnia w kolorze. Pokazujemy 15 inspiracji

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 paź 2014 13:43 (aktualizacja: 14 paź 2014 07:58)

Nie ma barwy, której nie można by zastosować w aranżacji wnętrz kuchennych. W zależności od gustu i upodobań kuchnię można ubrać w rozmaite kolory: od jasnych, pastelowych, przez nieco bardziej żywe i energetyczne.

Kolory we wnętrzu robią oszałamiającą karierę  - również w kuchni. Czerwienie, błękity, fiolety czy wszelkie odcienie żółtego pod postacią kuchennych frontów znajdują wielu zwolenników. I choć nie da się zaprzeczyć, że od kilku lat króluje biel, szczególnie w nowoczesnych kuchniach, uwaga producentów od jakiegoś czasu koncentruje się także na innych, weselszych rozwiązaniach wzorniczych. 

Pięknie prezentują się zabudowy kuchenne w których biel łączy się z kolorem żółtym. Żółty jako kolor słońca zastosowany w kuchni zagwarantuje pozytywną dawkę energii wszystkim domownikom. Jako jedna z jasnych barw, podobnie jak biel powiększa wnętrze jednocześnie go nie przytłaczając. Może występować zarówno na frontach kuchennych, ścianach, jak i jako AGD. Żółty doskonale sprawdza się też w postaci dodatków, które świetnie współgrają np. z kuchennymi szarościami czy czernią. 

Niezwykle energetyczna barwa, idealnie nadająca się do kuchni jest kolor limonki. Kojarzy się z ziołami, zielonymi warzywami, soczystą wiosenną trawą. To ciepła barwa, która w zestawieniu z czystą bielą tworzy genialny tandem. Podobnie współgra z szarościami, czernią czy elementami drewnianymi. 

Innym kuszącym kolorem jest czerwień. Czerwona kuchnia to marzenie niejednej osoby, jednak barwa ta wymaga ogromnego wyczucia i ostrożności w stosowaniu. Ryzykowne jest stosowanie jej na dużych powierzchniach czy na całości kuchennej zabudowy. W ten sposób możemy osiągnąć efekt odwrotny od zamierzonego. Kuchnia taka zamiast pobudzać będzie przytłaczać, męczyć oczy i przygnębiać.

Zobaczcie nasze propozycje. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA