Meble.com.pl - komfort na miarę

Fot. Nobilia

Kuchnia w kolorze - wolisz czerwień, zieleń czy fiolet?

  • Autor: bm
  • 01 wrz 2017 08:00 (aktualizacja: 01 wrz 2017 12:52)

Polacy najchętniej wybierają meble kuchenne w bieli lub odcieniach drewna, ale dla amatorów nieco innych wnętrz nie brakuje propozycji w nieco żywszych kolorach. Do wyboru są najczęściej różne odcienie czerwieni i żółci, ale również zielenie, fiolety, błękity i modne ostatnio szarości.

CIEKAWE ARANŻACJE WNĘTRZ KUCHENNYCH

Czerwień dodaje energii i zwiększa apetyt, żółć to  kolor radości i optymizmu, sprzyja pewności siebie i dobrej organizacji. Zieleń i błękit uważane są za barwy uspokajające i relaksujące, ale też pobudzają kreatywność i pomysłowość. Szarości kojarzone są z elegancją i chłodnym minimalizmem. Fioletowy wycisza i ułatwia koncentrację. Wszystkie te kolory doskonale sprawdzą się w kuchni, więc jeśli szukamy alternatywy dla popularnej bieli czy kolorów drewna, warto zdecydować się na wyjście poza schemat.

Kolor w kuchnie nie musi od razu oznaczać całkowitego "zanurzenia się" w błękicie, zieleni czy czerwieni. Czasem wystarczy kilka elementów w żywszym odcieniu, np. fronty kilku szuflad czy szafek, kuchenna wyspa w kolorze albo wewnętrzne ścianki otwartych półek. Dobrym rozwiązaniem dla mniej odważnych użytkowników może też być kuchnia dwukolorowa, w której kolor łączy się z bielą lub drewnem. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA