Meble.com.pl - komfort na miarę

Duże, ciężkie rzeczy, takie jak lodówka i szafy cargo, najlepiej umieścić na krótszej ścianie. Ciąg roboczy zbudowany może być tylko pod jedną z dłuższych ścian kuchni. Tam też powinien się zmieścić sprzęt AGD. Projekt: Michał Mikołajczak Fot. Bartosz Jarosz

Kuchnia w kształcie litery L. Dużo zdjęć!

  • Autor: Alicja Pietrowska
  • 09 kwi 2015 09:23 (aktualizacja: 10 kwi 2015 08:32)

Zabudowa kuchenna wykonana na planie litery L jest rozwiązaniem idealnym dla każdego rodzaju kuchni - dużej, małej, wąskiej i szerokiej. Zobacz kilka ciekawych inspiracji.

Zabudowa kuchenna kształtem przypominająca literkę L świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu, najczęściej jednak jest stosowana w wąskich kuchniach lub niewielkich aneksach kuchennych. W ten sposób rozplanowane kuchnie często widujemy więc w mieszkaniach w bloku.

Dobrze zaplanowana zabudowa L sprawi, że nawet mała kuchnia będzie funkcjonalna i wygodna. Ponadto, taki układ pozwala na ustawienie przy wolnej ścianie choćby najmniejszego stołu do wspólnego spożywania posiłków. Jest więc dobrym rozwiązaniem dla wieloosobowej rodziny, bądź w sytuacji kiedy w naszym domu często przyjmujemy gości. Dla singla dużo lepszym rozwiązaniem będzie mini bar lub półwysep z hokerami lub wysokimi krzesłami. Taki bar można umieścić na końcu zabudowy kuchennej, jeśli przestrzeń jest otwarta na strefę dzienną.

Zobaczcie przykładowe pomysły projektantów na modną kuchnię w kształcie literki L. 

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

POPULARNE


NEWSLETTER MEBLE.COM.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Meble.com.pl codziennie w Twojej skrzynce

WNĘTRZA