W kuchni o kształcie litery L można wyeksponować eleganckie fronty mebli. Fot. Nobilia

W kuchni o kształcie litery L można wyeksponować eleganckie fronty mebli. Fot. Nobilia

  • Autor: bm
  • 26 marz 2018 10:07 (aktualizacja: 27 marz 2018 13:20)

Kuchnia w kształcie litery L - popularne i wygodne rozwiązanie

Zabudowa kuchenna w kształcie litery L to jedno z najpopularniejszych rozwiązań w polskich domach. Szczególnie dobrze wygląda w otwartych kuchniach - zarówno tych obszernych, jak i niewielkich, w których optycznie powiększa przestrzeń.

Jeśli decydujemy się na aneks kuchenny otwarty na salon lub jadalnię, dobrym rozwiązaniem będzie zabudowa w kształcie litery L, czyli dwa prostopadłe do siebie ciągi robocze, mieszczące w sobie również sprzęt agd. Jest to opcja ergonomiczna i funkcjonalna, w takiej kuchni nic nie ogranicza nam swobody ruchów i mamy łatwy dostęp do każdego zakamarka. Otwarty charakter takiej kuchni pozwala też na wyeksponowanie estetycznych frontów meblowych i optyczne powiększenie pomieszczenia.

Nieco innym rozwiązaniem kuchni w kształcie litery L jest częściowe "zamknięcie" zabudowy wyspą kuchenną lub stołem, przy którym spożywamy posiłki. To dobry wybór dla tych użytkowników, którzy nie najlepiej czują się w całkowicie otwartych przestrzeniach i potrzebują podziału wnętrza na strefy funkcjonalne. Obecność wyspy pozwala ponadto zwiększyć powierzchnię użytkową blatów roboczych i miejsca do przechowywania zastawy stołowej i innych podręcznych, kuchennych drobiazgów.


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

Najciekawsze artykuły z serwisu codziennie w Twojej skrzynce